Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Tiskové zprávy

Výpis záznamů 115 z celkového počtu 198 vyhovujících záznamů.


Nápad pro Šestku vstupuje do druhého roku, zapojte se i Vy!

16.01.2018 | Projekt participativního rozpočtu Nápad pro Šestku, do kterého sami lidé přihlašují vlastní projekty a následně pomocí hlasovacího systému bojují o jejich realizaci, pokračuje i v letošním roce. Zapojte se i Vy do úprav veřejných prostranství městské části Prahy 6 a vyzkoušejte si, jak Vaše nápady obstojí mezi ostatními.

100 let české státnosti v Praze 6

10.01.2018 | Rok 2018 je pro naši republiku významným rokem bilancování, neboť oslavíme 100 let od založení. Praha 6 při této příležitosti pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku, neboť osmičkové roky byly pro naši zemi vždy významné a přelomové.

Půdorys Vítězného náměstí bude konečně kompletní

21.12.2017 | Dokončení obrysu Vítězného náměstí, vyprojektovaného architektem Antonínem Engelem ve 20. letech 20. stolení, už nic nebrání. Poté, co prodeje pozemků skupině Penta a Kaprain, reprezentované společností Vítězné náměstí s.r.o., posvětilo před týdnem Zastupitelstvo hl. m. Prahy, schválili dnes také zastupitelé Prahy 6 uzavření všech smluv nutných pro dostavbu Vítězného náměstí v jeho části mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů.

Praha 6 odhalila lavičku na počest prezidenta Václava Havla

18.12.2017 | Lavička Ferdinanda Vaňka byla dnes slavnostně odhalena před budovou Národní technické knihovny.

Radnice v rukách studentů

15.12.2017 | Jak zlepšit život na Praze 6 a co obnáší městskou část spravovat a rozvíjet? To si přišli vyzkoušet v rámci simulovaného zastupitelstva studenti z bubenečských a dejvických středních škol. Ustavující zasedání měli 28. listopadu, kdy se seznámili s průběhem a pravidly zasedání, rozdělili se na 6 politických klubů a na konci si zvolili ze svého středu starostu. Tím se stal František Novák z Gymnázia Jana Keplera. „Dopolední práce se studenty byla výborná. Vše jsme stihli dle plánu. Myslím, že je v rámci rozvoje občanské společnosti důležité, aby se studenti s řízením samosprávy seznámili,“ říká Pavel Linzer, hlavní organizátor ze spolku Mladí občané.

Vyjádření radnice k článku zpochybňujícímu znalecký posudek pozemku na Vítězném náměstí

14.12.2017 | Dnešní Právo v příloze Praha – Střední Čechy vydalo článek „Ocenění pozemků na Vítězném náměstí se liší o 82 miliónů“, který srovnává znalecké posudky zadané Prahou 6 a hlavním městem. V článku zmíněné vyjádření blíže nedefinované „opozice Prahy 6“ evokuje dojem, že znalecký posudek zadaný naší MČ použil pro výpočet nerelevantní data, jako např. srovnání s méně cennými pozemky Prahy 6, a proto ho tato „opozice“ odmítá.

Expertní skupina k SOKP: žádáme premiéra Babiše o zařazení okruhu mezi prioritní stavby

11.12.2017 | Dostavba Silničního okruhu kolem Prahy (SOKP) se pro městskou část Praha 6, ale i pro celé území hlavního města, stala existenční otázkou. Praha 6 je chybějící severozápadní částí okruhu postižena na hraně únosnosti, vyvine proto tlak na nového premiéra.

Starosta nařídil kontrolu všech lávek a mostků v Praze 6

05.12.2017 | Po nešťastné sobotní události v Troji, kdy byli při pádu lávky přes Vltavu zraněni 4 lidé, nařídil starosta Prahy 6 okamžitou kontrolu všech přemostění na území městské části.

Zastupitelstvo Prahy 6 přijalo usnesení k pomníku maršála Koněva

24.11.2017 | Zastupitelé Prahy 6 na dnešním listopadovém zasedání přijali usnesení týkající se dalšího postupu s pomníkem maršála Koněva, který se podílel na osvobození Prahy během druhé světové války, ale také na zpravodajském průzkumu, který předcházel invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.

Nejstarší svatba v Praze 6

20.11.2017 | Zřejmě nejstarší snoubenci si dnes řekli své „Ano“ v obřadní síni v galerii Skleňák v Praze 6. Šťastní manželé mají dohromady úctyhodných 174 let! Vladimíru Křížkovi je 94 let a jeho ženě Haně Pessrové Křížkové rovných 80 let! V dopoledních hodinách je dnes oddal zástupce starosty Jan Lacina (STAN).

Vyjádření Prahy 6 k autobusové dopravě

20.11.2017 | Praha 6 je v souvislosti s tzv. tunelbusy dlouhodobě označována jako žába na prameni při jejich zavádění, což je nepravdivý mýtus. Praha 6 se pouze brání proti vyústění tunelbusů na Vítězné náměstí, které je dlouhodobě přetížené. Dopravní situaci tam navíc ještě zhoršilo zprovoznění tunelového komplexu Blanka.

Praha 6 vyzývá magistrát k řešení dopravní situace kolem okruhu

02.11.2017 | Radnice Prahy 6 požaduje změnu dlouhodobě nekompetentního přístupu Magistrátu hlavního města Prahy, týkající se dostavby severozápadního silničního okruhu. Jeho absence trvale komplikuje dopravu jak na samotné Praze 6, tak dalším statisícům řidičů, pro které se bohužel vnitřní Praha stává jediným tranzitním bodem. Proto dnes interpelovala na zastupitelstvo hl. m. Praha zástupkyně starosty Eva Smutná (TOP 09).

Opozice na Praze 6 zahájila předvolební kampaň ke komunálním volbám 2018

16.10.2017 | Mimořádné zastupitelstvo, které žádala svolat opozice, bylo projevem jasného a veřejného zahájení předvolební kampaně pro komunální volby v příštím roce.

Pokládka tichého asfaltu v ul. Patočkova

09.10.2017 | Do 19. listopadu 2017 probíhá v ulici Patočkova ve směru z centra, v úseku Pod Královkou – Bělohorská, oprava povrchu vozovky a pokládka tzv. tichého asfaltu. Doprava je vedena po zbylé části komunikace v jednom jízdním pruhu. Praha 6 je ráda, že byl konečně vyslyšen požadavek, který u Magistrátu hl. m. Prahy urgovala několik let, ale zároveň se podivuje nad zvoleným termínem.

Praha 6 podpořila aktivní město dalším milionem korun

09.10.2017 | Aktivní trávení volného času dětí a mládeže z Prahy 6 je dobré podpořit, a proto Rada městské části pro velký úspěch schválila navýšení rozpočtu projektu Aktivní město. Již koncem září bylo jasné, že zájem o podporu sportovních a volnočasových aktivit dětí předčil očekávání, bylo proto rozhodnuto o přidání jednoho milionu korun tak, aby mohla být poptávka mezi občany uspokojena. Již nyní rodiče zaregistrovaly téměř 4 500 dětí, vyčleněné prostředky stačí až na 5 500 zaregistrovaných.

 

 

 

vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře rezervace termínu schůzky (tiskový mluvčí), Čs. armády 23/601, č.dv.417, tel: 220 189 linka: 177

 

Materiály ke stažení

Znak Prahy 6 je možné použít pouze se souhlasem Úřadu městské části Praha 6

 

Symboly Prahy 6

 

 

 

Fotografie

 

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/media?zprava= ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz