Zíma se Simonovou přilákali tisícovku posluchačů

Dnešní druhý promenádní koncert ve Hvězdě měl pravou atmosféru dechovkového festivalu. Kulisu vytvořila zhruba tisícovka diváků, převážně seniorů, kterým se zpěváci Josef Zíma a Yvetta Simonová odvděčili nestárnoucími melodiemi.
Hlavní foto

Nejen sluncem zalitá Obora Hvězda, ale především báječné nesmrtelné melodie přivítaly dnes každého, kdo se rozhodl pro nedělní procházku Hvězdou.

Stánky s občerstvením i dětský stan byly v obležení, ale pozornost se především soustředila na zpívající a zřejmě nejznámější protagonisty dechové hudby v České republice, Josefa Zímu a Yvettu Simonovou. Netrvalo dlouho a obležený parket posluchači se postupně začal plnit tančícími dvojicemi.

Promenádní koncerty ve Hvězdě pokračují příští i přespříští neděli.

Související články

Dnešní park Lázaro Cárdenase del Río má relativně bohatou historii. Vznikl jako součást zeleného pásu Dejvic a Bubenče, na základě regulační studie z 20. let 20. století. Posléze byla východní část tohoto pásu přejmenována na Náměstí Interbrigády a v 70. letech minulého století se stala jakýmsi „odkladištěm“ jinde neumístěných soch a pomníků. Byly zde umístěny sochy Simona Bolívara a Benita Juáreze. A možná právě jejich existence dala následně podnět HMP přejmenovat v roce 2000 tuto východní část parku na Park Lázaro Cárdenase del Río.

Celý článek15. 3. 2024