Zastupitelstvo rozdělilo téměř 2 miliony korun na kulturu

Na základě doporučení kulturní komise a rady městské části rozdělilo zastupitelstvo téměř 2 miliony korun (přesně 1,988 tis. Kč) mezi 27 projektů z oblasti kultury.  O dotaci na kulturní projekty přitom požádalo přes šedesát subjektů s 83 projekty, součtem žádali o 12 milionů korun.

Tyto mimořádné dotace v neobvyklém jarním termínu podpoří např. znovuotevření kina na Dlabačově, kulturní program v prostoru nově vznikajícího Kampusu Dejvice, nedělní sousedské trhy, několik výstav, hudebních a divadelních festivalů, koncertů vážné hudby nebo přednášky o historii Prahy 6. Podpořené projekty zahrnují pestrou škálu aktivit od divadelních představení, výstav, koncertů přes festivaly hudby, projekty. Jsou mezi nimi projekty, které propojují generace a oživují společenský život v Praze 6,“ říká Romana Vylitová, vedoucí oddělení kultury MČ Praha 6.

„Tak jako v únoru, i tentokrát jsme jednotlivým projektům poskytli podstatně vyšší částky, než kdykoliv předtím. Chtěli jsme, aby projekt seškrtáním rozpočtu neztratil svou původní podobu. Na druhou stranu je jasné, že jsme nemohli uspokojit všechny žadatele. Komise vybírala podle předem daných kritérií a podle počtu získaných bodů určila výši dotace,“ říká zástupce starosty Jan Lacina (STAN). „Na druhou stranu budeme jako radnice po příjemcích důsledně vyžadovat, aby splnili, k čemu se zavázali, zajímá nás, jaké akce pořádají a rádi je přijdeme na akci navštívit“, dodává Lacina.

Neúspěšní žadatelé mohou zkusit štěstí zase na podzim, kdy bude vypsán dotační program na podporu jednoletých i víceletých projektů v oblasti kultury.

Dotační program Kultura 2015 - přehled podpořených žadatelů:

Žadatel

Název projektu

Schváleno ZMČ

AuraMusica, s.r.o.

Břevnovská hudební setkání

Centrum české historie, o.p.s.

Cesty do minulosti v Praze 6

DDM hl.m. Prahy

Rozšíření fotogalerie Juliska

DDM hl.m. Prahy

Divadelní ŠESTKAfest – Divadelní přehlídka   dětských a studentských souborů Prahy 6

Dejvické divadlo, o.p.s.

Podpora činnosti dětského folklórního souboru   Rosénka

Domov svaté Rodiny

Vzpomínkový večer na sestru Akvinelu

Entrance Gallery spolek

Skupinová výstava "Galerie s jižním   světlem" v galerii ENTRANCE

Gaudia proti rakovině, o.s.

Galerie pro onkologické pacienty, jejich blízké   a podporující umělce

Hanspaulka, z.s.

Hanspaulské slavnosti ke dni svatého Václava   2015 - 7. ročník, hudba a pódiová vystoupení

Jana Vyhlídalová