Villa Pellé vystavuje „levitující“ obrazy a objekty Lubomíra Typlta

Bubenečská Galerie Villa Pellé představuje rozsáhlou výstavu aktuální tvorby předního českého malíře Lubomíra Typlta, jehož obrazy jsou charakteristické silně kontrastní barevností i sarkastickým humorem.

Hlavní foto

Soubor obrazů a objektů z let 2021–2023 nese název Levitace a zabývá se absurdními metastroji, dívkami levitujícími nad propastí nebo křičícími miminy.

Osmačtyřicetiletý Lubomír Typlt si již během studií na düsseldorfské Kunstakademii, kde měl jako jeden z prvních československých posluchačů po roce 1989 možnost studovat, osvojil dva přístupy: vztah k barvě jako nosnému výrazovému prostředku a ke všednímu předmětu poskytujícímu podnět k metaforickému přehodnocení. „Lubomír Typlt se již na počátku své tvorby rozhodl jít vlastní, na místním prostředí nezávislou cestou. Naše galerie dává opakovaně prostor originálním tvůrcům mladší a střední generace a Typltovu svébytnou tvorbu bychom rozhodně neměli opomenout,“ říká Vladana Rýdlová, ředitelka galerie.

Výstavu veřejnosti dosud nepředstavených prací Lubomíra Typlta, který je známý také jako textař kultovní kapely WWW Neurobeat, doplní bohatý doprovodný program. Výstavu Levitace bude možné navštívit od 7. června do 13. srpna, více informací na www.villapelle.cz.

Související články