Vánoce v Praze 6

Praha 6 si pro Vás i letos připravila bohatý předvánoční program. Tentokrát se epicentrem oslav stane "Náměstíčko" Wuchterlova/Kafkova, kde nad fontánou s koňmi vyroste pódium a prostor vyplní stánky s vánočním občerstvením.

Hlavní foto

Po loňských, nepříliš dobrých zkušenostech, jsme se rozhodli pro vánoční oslavy hledat lepší lokaci, než je tradiční Kulaťák," říká zástupce starosty Jan Lacina (STAN) a dodává: "Jako vůbec nejhezčí místo pro vánoční oslavy se nám jeví prostor před Husovým sborem, ústředím Církve československé husitské v Dejvicích s bronzovými sochami koní. Má to svou intimitu, lidé si to místo velmi oblíbili, řada programů se navíc může odehrát přímo v kostele. Divadlo Semafor, kde proběhne populární Vánoční bazárek, je vzdálený jen pár kroků. Všechno do sebe zkrátka zapadá.“

Kromě programu na Náměstíčku, vánočního galakoncertu v břevnovském klášteře nebo mikulášské nadílky ve Skleněném paláci, které MČ Praha 6 připravuje prostřednictvím oddělení kultury OŠK, finančně podpořila také páteční adventní koncerty na Farmářských trzích na Kulaťáku, v Písecké bráně a Kulturním centru Kaštan.

Přijďte si odpočinout od shonu a předvánočních příprav a užít si vánoční čas společně s námi!

Související články

Tradiční představení Opery v Šárce, které Praha 6 organizuje vždy v září u příležitosti Dne Prahy 6, letos nabídne dílo Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v přírodním amfiteátru pod širým nebem sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla. Vstup je zdarma.

Celý článek31. 8. 2022

U příležitosti 103. výročí založení samostatného Československa se v Písecké bráně uskutečnila vernisáž výstavy (Po)zapomenutí legionáři. Ta připomíná nejen zaniklé názvy řady ulic v Dejvicích a Bubenči, ale především osudy československých vojáků z první světové války, které se pod nimi skrývaly.

Celý článek29. 10. 2021