Turnaj králů o uplynulém víkendu

Turnaj králů je věnován první polovině vlády Přemysla Otakara II. a jeho počáteční vládě. Diváci mohli spatřit krále Přemysla Otakara II., jeho manželku Markétu Rakouskou i jeho otce Václava I. Turnaj se o víkendu konal v Parku Maxe van der Stoela.

Hlavní foto


Galerii najdete zde: https://www.facebook.com/praha6/posts/10156767666004234

Rytíři na koních předvedli v jezdeckém turnaji své dovednosti, sráželi se z koní a poměřili síly v jednotlivých jezdeckých disciplínách. Nechybělo napětí, šerm, krásné dámy, množství historických rekvizit, stanů, dobových kostýmů.

Součástí historické akce byla i dobová muzika, tržiště s občerstvením, rytíři, zbrojnoši, dobový tábor. Akci pro celou rodinu organizují RKČ - Rytíři Koruny České s podporou městské části.

Související články

Tradiční představení Opery v Šárce, které Praha 6 organizuje vždy v září u příležitosti Dne Prahy 6, letos nabídne dílo Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v přírodním amfiteátru pod širým nebem sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla. Vstup je zdarma.

Celý článek31. 8. 2022

U příležitosti 103. výročí založení samostatného Československa se v Písecké bráně uskutečnila vernisáž výstavy (Po)zapomenutí legionáři. Ta připomíná nejen zaniklé názvy řady ulic v Dejvicích a Bubenči, ale především osudy československých vojáků z první světové války, které se pod nimi skrývaly.

Celý článek29. 10. 2021