Sníh z Hradčan teď slouží u Vltavy v Sedlci

Z Hradčanského náměstí už zmizel umělý sníh, který tam navezli organizátoři běžkařského závodu Pražská lyže. Dělníci s těžkou technikou ho odvezli do Dolního Sedlce, kde z něj zbudovali dočasný okruh pro běžkaře.
Hlavní foto

V Dolním Sedlci skončilo všech asi 2000 metrů krychlových sněhu. Zhruba sedmisetmetrovou běžeckou stopu v pásu mezi Roztockou ulicí a Vltavou využívají zájemci od včerejšího dne. 

O tom, jak dlouho bude trať k dispozici veřejnosti, rozhodne počasí. Sníh, který posloužil k závodu Pražská lyže 2007 a následně tvorbě běžeckého oválu v Sedlci, je technický sníh. Byl vyroben z vody Vltavy na Šumavě. Při první oblevě se tak v Sedlci znovu do Vltavy vrátí.

Videozáznam ZDE

Související články

Další ročník dotačních programů Šestka kulturní, Podpora soutěží a běhů a Podpora jednorázových sportovních a volnočasových akcí jsou zde. Zájemci, kteří v období od května do konce tohoto roku pořádají koncerty, divadelní představení či jakékoli sportovní a volnočasové aktivity, mohou od začátku dubna žádat o finanční podporu ze strany radnice.

Celý článek 18. 3. 2025