ŠANCE ZÍSKAT PENÍZE NA KULTURNÍ PROJEKTY JE NYNÍ VYŠŠÍ NEŽ DŘÍV

MČ Praha 6 vyhlásila nový dotační program Kultura 2015. Uzávěrka elektronických přihlášek je 25. května o půlnoci, výsledky budou známy koncem června. Podpořené projekty mohou být realizovány od července do prosince letošního roku. Oproti loňsku, kdy bylo na kulturní granty jen 400 tisíc korun, se bude rozdělovat dva milióny korun.

Vyhlášení dotačního programu Kultura 2015 - v příloze článku.

Hlavní foto

Žádat mohou jednotlivci, neziskové i jiné organizace, které realizují kulturní akce nebo projekty na území MČ Praha 6. Cílem projektů by měla být nejen podpora kulturního života, ale také setkávání všech věkových kategorií nebo uchovávání tradic a obyčejů. Podrobné podmínky, včetně textu výzvy, je vyvěšen na úřední desce i v sekci Granty a dotace na stránkách www.praha6.cz

„Doporučuji hlavně promyslet si cíle, co chcete projektem dosáhnout, a pak srozumitelně popsat a zdůvodnit jednotlivé kroky, které k těmto cílům povedou, říká Romana Vylitová, vedoucí oddělení kultury.

Žadatelé mohou přijít na školení, kde se dozví, jak vyplnit elektronickou žádost a co je vhodné do ní psát. Po školení mohou své náměty na projekt také konzultovat. Školení jsou samozřejmě zdarma a konají se buď 6. května od 16 do 17.30 hodin v místnosti č. 414 hodin ve 4. patře nebo 13. května od 17 do 18.30 h v zasedací místnosti ZMČ, 6. patro, Úřad městské části, Čs. armády 23, Praha 6. Prosíme zájemce o školení, aby potvrdili svou účast buď zde nebo na e-mailu rvylitova{zavináč}praha6{tečka}cz nebo telefonicky  222 189 510.

Fotografie: ČNB

Související články

Tradiční představení Opery v Šárce, které Praha 6 organizuje vždy v září u příležitosti Dne Prahy 6, letos nabídne dílo Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v přírodním amfiteátru pod širým nebem sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla. Vstup je zdarma.

Celý článek31. 8. 2022

U příležitosti 103. výročí založení samostatného Československa se v Písecké bráně uskutečnila vernisáž výstavy (Po)zapomenutí legionáři. Ta připomíná nejen zaniklé názvy řady ulic v Dejvicích a Bubenči, ale především osudy československých vojáků z první světové války, které se pod nimi skrývaly.

Celý článek29. 10. 2021