Rozsvícení břevnovského vánočního stromu

Bělohorské ulici u Kaštanu se v sobotu 30. 11. 2019 v 17:00 hodin rozsvítí vánoční strom. Přijďte se podívat, občerstvit a poslechnout si koledy v podání pěveckého sboru ZŠ Marjánka. Občerstvení se podává už od 16.00 hod.

Hlavní foto

Letos bude opět ozdobena živá jedlička za účasti starosty Městské části Praha 6 Ondřeje Koláře, arciopata břevnovského kláštera Petra Prokopa Siostrzonka a předsedy spolku břevnovských živnostníků Tomáše Hudery.

Pro zúčastněné jsou připraveny k zakoupení grilované klobásy, pečené kaštany, svařák, vánoční punč, grog, čaj, káva. A jako tradičně i staročeské trdlo.

Všechny děti dostanou od spolku malý vánoční dárek. 

Další informace na www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz


Historie vánočního stromu v Břevnově

Začátkem 30 let minulého století byl vánoční strom na Bělohorské před domem "U Sládků". U stromu byla kasička na sbírku pro chudé. Koncem 40 let tato tradice skončila a byla na krátkou dobu obnovena v letech 1990 - 1994 panem Pechou na rohu ulic Bělohorská a 8. listopadu. Potom se pořádaly u Kaštanu na sv. Lucii dětské besídky a také se zde stavěl vánoční smrk s výzdobou. Tato akce se dle dostupných informací konala 6x. Od roku 2006 organizuje slavnostní rozsvícení stromu Spolek břevnovských živnostníků.

 

 

Související články