Přehled všech žadatelů o kulturní dotace na 2.pololetí 2015

V přiložené tabulce najdete přehled všech žadatelů o kulturní dotace v jarním kole.  

Šest desítek subjektů si v jarním kole dotačního programu Kultura 2015 podalo žádost na podporu celkem 83 projektů. Součtem žadatelé chtěli více než 12 milionů korun. V průběhu června z nich kulturní komise doporučila k podpoře 27 projektů. Její rozhodnutí následně schválila rada i zastupitelstvo městské části Praha 6. 

Hlavní foto

„Jak jsme očekávali, podané projekty jsou pestré a zahrnují celou škálu aktivit v oblasti kultury, třeba nejrůznější divadelní představení, výstavy, koncerty nebo rovnou festivaly moderní i vážné hudby, projekty, které propojují generace a oživují společenský život v Praze 6,“ říká Romana Vylitová, vedoucí oddělení kultury MČ Praha 6. Mezi ty nejzajímavější patří například festival dětských divadelních souborů, kterých je na Praze 6 téměř čtyřicet. O dotaci se uchází také projekt sousedských nedělních trhů.

„Vycházíme z toho, že nejraději se lidé zapojí do toho, co sami potřebují nebo chtějí mít. Žijí tady, znají svoje okolí a mají naprosto konkrétní představu, co by mohlo být jinak. Právě proto jsou tady kulturní dotace, které mají podpořit jejich úsilí a nastartovat proces změny,“ říká Jan Lacina (STAN), zodpovědný za školství a kulturu.

Další dotační program v oblasti kultury pro rok 2016 a víceleté projekty plánuje radnice vypsat v říjnu, kromě toho budou moci zájemci od září zažádat také o takzvané „rychlé dotace" do 10 tisíc korun, které budou rozděleny do jednoho měsíce po podání žádosti.

Související články

Tradiční představení Opery v Šárce, které Praha 6 organizuje vždy v září u příležitosti Dne Prahy 6, letos nabídne dílo Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v přírodním amfiteátru pod širým nebem sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla. Vstup je zdarma.

Celý článek31. 8. 2022

U příležitosti 103. výročí založení samostatného Československa se v Písecké bráně uskutečnila vernisáž výstavy (Po)zapomenutí legionáři. Ta připomíná nejen zaniklé názvy řady ulic v Dejvicích a Bubenči, ale především osudy československých vojáků z první světové války, které se pod nimi skrývaly.

Celý článek29. 10. 2021