Na koncert do Hvězdy vozil lidi vláček

Oborou se dnes poprvé rozezněla dechovka. A stane se tak ještě po další tři jarní neděle.
Hlavní foto

Když se do obory a letohrádku Hvězda opře jarní slunce, připomíná hlavní cesta pouť do Lurd. Na promenádě není téměř k hnutí.
"Jenže něco tu vždycky chybělo. Něco, co k nedělním poklidným procházkám odjakživa patřilo. Živá hudba," zdůvodnil sérii promenádních koncertů připravených radnicí právě v tomto místě starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. 

Vzhledem k dnešnímu deštivému odpoledni sice promenáda v oboře nebyla plná korzujících lidí či připravený parket tančících fanoušků dechové hudby, přesto si po nedělním obědě přišly do Hvězdy živou hudbu poslechnout přes dvě stovky lidí. Řada z nich využila i nabídku organizátorů a nechali se přivézt speciálním vláčkem.

Dnes odpoledne jim odměnou byla hudba v podání Posádkové hudby Praha a dechové hudby Krajanka v doprovodu Pražských mažoretek. A muzikanti vyhrávali celých pět hodin. Nechyběly ani doprovodné akce - dětský koutek či nezbytné stánky s občerstvením.

Kdo nestihl dnešní koncert, nemusí zoufat. Do obory se může vydat i v dalších třech květnových a červnových nedělích a poslechnout si dechovku, lidovky nebo swingové evergreeny v podání Josefa Zíma, Yvetty Simonové, Staropražských heligonkářů a dalších.

Související články

Dnešní park Lázaro Cárdenase del Río má relativně bohatou historii. Vznikl jako součást zeleného pásu Dejvic a Bubenče, na základě regulační studie z 20. let 20. století. Posléze byla východní část tohoto pásu přejmenována na Náměstí Interbrigády a v 70. letech minulého století se stala jakýmsi „odkladištěm“ jinde neumístěných soch a pomníků. Byly zde umístěny sochy Simona Bolívara a Benita Juáreze. A možná právě jejich existence dala následně podnět HMP přejmenovat v roce 2000 tuto východní část parku na Park Lázaro Cárdenase del Río.

Celý článek15. 3. 2024