Letní kino u Keplera startuje šestou sezónu

V pátek 14. června zahajuje letošní sezónu Letní kino u Keplera. Stejně jako vloni je programová nabídka sestavena z úspěšných festivalových snímků. Zahajovacím filmem je historické drama Ve jménu cti, oceněné diváky na festivalu v Karlových Varech.

Hlavní foto

Program indie kina bude po celé léto tvořit to nejlepší z nezávislých filmů posledních let. „Nezávislé indie kino naprosto přesně splňuje představu, se kterou jsme před lety do projektu vstupovali. Spojuje letní zábavu s kvalitní kulturou a diváci už vědí, co od toho mohou čekat,“ říká radní Prahy 6 pro kulturu Jan Lacina. Letní kino na šestce se tak trochu od ostatních liší výjimečně kvalitní nabídkou filmů, za kterými lidé cestují na filmové festivaly. Dramaturgie je postavená především na originální programové nabídce distribuční společnosti Artcam Films, která pro Prahu 6 provoz kina po letní sezónu zajišťuje.

Letní kino u Keplera provozuje Praha 6 jako výsledek participativního projektu Nápad pro šestku, který v roce 2017 získal ve veřejném hlasování nejvyšší počet hlasů. „Letní kino u Keplera už druhým rokem vedou lidé kolem Artcamu, což dle mého názoru je jistá záruka kvality kina.  Myslím, že nás čeká krásné léto v unikátním prostoru s unikátními filmy. Co víc si přát,“ komentuje provoz navrhovatelka nápadu Martina Kaňáková.

Kino se nachází v parku Maxe van der Stoela v sousedství Gymnázia U Keplera. Divákům jsou k dispozici židličky, lehátka i deky. Pro návštěvníky budou připravena dvě mobilní WC, jedno s úpravou pro hendikepované. V kině je možné zakoupit občerstvení. V červnu kino promítá každý pátek, v červenci pak v pátek i v sobotu od 21:30 hod.  Cena vstupenky je 100 Kč, zakoupit je lze na místě nebo online v předprodeji. 

PROGRAM

14. 6. Ve jménu cti – slavnostní zahájení
Šarmantní historické drama o jednom nečekaném spojenectví a mnoha zakázaných duelech, kde se protínají záležitosti cti i srdce, získal Diváckou cenu na uplynulém festivalu v Karlových Varech. Francie 2023, režie: Vincent Perez, 101 min.
21. 6. Povaha lásky
Inteligentní romantická komedie Povaha lásky zažehne nečekanou jiskru mezi profesorkou filozofie a pohledným stavařem. Mezi Platónem a červenou knihovnou stojí odvěká otázka: Protiklady se přitahují, ale může takový vztah vydržet? Kanada/ Francie 2023, režie: Monia Chokri, 110 min.

28. 6. Kos v ostružiní
Okouzlující gruzínská romance rozpouští společenské předsudky a vládne vykloubeným humorem, jaký známe z filmů finského režiséra Akiho Kaurismakiho. Švýcarsko/ Gruzie, režie: Elene Naveriani, 110 min.

5. 7. Dokonalé dny
Líné léto nabízí i čas k zastavení – čtení knih, poslouchání starých rockových kazet nebo vzpomínky zachycené na analogový fotoaparát. Tichá meditace o krásách každodenního života. Japonsko / Německo, režie: Wim Wenders, 123 min.

6. 7. Přišla v noci
Trochu komedie a trochu horor. Přišla v noci, dorazila do Varů, ovládla udílení Cen české filmové kritiky a ukradla hned dva České lvy! Česko 2023, režie: Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček, 85 min.

12. 7. Mosty
Exkluzivní předpremiéra diváckého hitu z letošního Berlinale. Něžné drama o hledání jedné neteře ve spletitých uličkách Istanbulu otevře nečekané dveře novým přátelstvím, empatii i humoru. Švédsko / Dánsko / Francie / Turecko / Gruzie 2024, režie: Levan Akin, 105 min.

13. 7. Ve jménu cti

Dechberoucí dobrodružný film ze staré školy, který vás zavede do časů, kdy se pro čest umíralo v soubojích. Francie 2023, režie: Vincent Perez, 101 min.

19. 7. Karaoke Blues

O životních peripetiích plných ztracených telefonních čísel, nesmělosti i příchylnosti k alkoholu. Přijďte se okouzlit – filmem, pivem a možná i kořalkou. Finsko / Německo, 2023, režie: Aki Kaurismäki, 81 min.

20. 7. Bratříček Karel           

Dokument polské režisérky Krystyny Krauze nabízí neznámé archivy i mnoho otázek. Česko / Polsko, 2016, režie: Krystyna Krauze, 79 min.

26. 7. #annaismissing

Případ záhadného zmizení známé influencerky Anny, jejíž polonahou fotku objeví Nina v mobilu svého táty. Aktuální žánrová podívaná s výbušným obsahem a atraktivní formou. Česko / Slovensko, režie: Pavel Soukup, 108 min.

Fotogalerie

Související články