Možnost žádat až o 10 000 Kč na podporu kulturních akcí malého rozsahu

Pokud plánujete kulturní akce a zjistili jste, že vám na jejich realizaci chybí menší částka, kterou byste jinak složitě sháněli, můžete nyní požádat o dar do 10 000 Kč. Tato částka může např. sloužit k pokrytí poplatku za pronájem techniky nebo prostor, pokrytí hmotných i nehmotných odměn pro vystupující nebo k nakoupení materiálu, který na akci nutně potřebujete. V PŘÍLOZE NAJDETE FORMULÁŘ ŽÁDOSTI O PODPORU.

Hlavní foto

 

"V září rada městské části schválila finanční dary celkem šesti žadatelům, např. na projekt Hurá do opery, díky kterému dostanou např. děti ze „šestkových“ mateřských a základních škol novou didakticko-metodickou pomůcku – 3D omalovánky - na poznávání světa opery.

 „Jak jsme zveřejnili v červenci, peníze budeme rozdělovat průběžně až do vyčerpání částky. V tuto chvíli zbývá 91 000 Kč", říká zástupce starosty pro školství a kulturu Jan Lacina. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na webových stránkách Prahy 6 v sekci Kultura. Podrobné informace poskytne Romana Vylitová, vedoucí oddělení kultury, tel.  220 189 510, rvylitova{zavináč}praha6{tečka}cz.

Související články

Tradiční představení Opery v Šárce, které Praha 6 organizuje vždy v září u příležitosti Dne Prahy 6, letos nabídne dílo Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V neděli 4. září od 14 hodin vystoupí v přírodním amfiteátru pod širým nebem sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla. Vstup je zdarma.

Celý článek31. 8. 2022

U příležitosti 103. výročí založení samostatného Československa se v Písecké bráně uskutečnila vernisáž výstavy (Po)zapomenutí legionáři. Ta připomíná nejen zaniklé názvy řady ulic v Dejvicích a Bubenči, ale především osudy československých vojáků z první světové války, které se pod nimi skrývaly.

Celý článek29. 10. 2021