Cíle a priority městské části Praha 6 v oblasti kultury

Cílem městské části Praha 6 v oblasti kultury je nabízet kulturní programy, které reflektují potřeby obyvatel v oblasti kultury a nabízejí pestré možnosti kulturního vyžití pro různé cílové skupiny vyváženě a nediskriminačně.

Prioritami jsou aktivity, které:

• posilují v občanech pocit sounáležitosti a zájem o dění v lokalitě, vědomí, že toto dění mohou ovlivňovat,
  • podporují spolupráci více subjektů,
  • mají dlouhodobý charakter nebo jde o akce organizované pravidelně,
  • realizují se v  kulturních centrech nebo podpoří jejich vznik,
  • jsou udržitelné i po skončení finanční podpory od MČ Praha 6, mají zajištěny další zdroje financování,
  • šíří informace o kulturním dění v Praze 6 (např. tvorbu webové aplikace, kulturního webu, vydávání kulturního zpravodaje atp.),
  • informují obyvatele o historii i současnosti Prahy 6,
  • uchovávají tradice a obyčeje,
  • podporují setkávání různých cílových skupin,
  • podporují neformální vzdělávání, výchovu mladého publika a udržování společenských kontaktů,
  • podporují respekt a toleranci, a integraci lidí s odlišnostmi.

Oblasti zájmu v roce 2015:

• Divadlo
  • Hudba
  • Tanec a nonverbální umění
  • Výtvarné umění design a fotografie
  • Literatura
  • Audiovizuální díla a umění nových médií
  • Ostatní (mezioborové a víceoborové projekty)
  • Klubová a komunitní činnost (hudební klub, kino, kulturní centrum)