Břevnovem prošel už 29. masopustní průvod

Z Malovanky až do areálu břevnovského kláštera se v úterý 21. února vydal tradiční průvod masek, aby si připomenul masopustní tradici. Poslední den před popeleční středou, začátkem postní doby, se tak v Břevnově symbolicky jedlo, pilo, hodovalo.

Hlavní foto

Břevnovský masopust, pořádaný spolkem místních živnostníků, zaštítil starosta Jakub Stárek, který v masce vodníka udělil maškarám masopustní právo. Průvod čítající několik stovek lidí a zejména dětí v nápaditých kostýmech se za doprovodu muzikantů a kejklířů vydal vzhůru po Bělohorské ulici, kde se zastavoval u místních živnostníků, kteří si pro účastníky připravili drobné pohoštění. Cíl průvodu byl v areálu břevnovského kláštera, tady na průvod čekalo tradiční masopustní pohoštění, zabijačkové pochoutky a speciální klášterní pivo, naražené z dřevěného soudku. Nejlepší dětské masky získaly diplomy a sladkou odměnu a všichni se mohly svézt na dřevěném historickém kolotoči.

Nadační fond přátel ZŠ Marjánka také během masopustu převzal šek na 8100 korun. Jde o výtěžek dobrovolného vstupného z Novoročního koncertu, který spolek uspořádal společně se ZŠ MArjánka. Peníze škola využije na soustředění pěveckého a flétnového sboru.

Jak šel průvod Břevnovem si můžete prohlédnout ve FOTOGALERIISouvisející články