Zachraňme Šumavu

Tak se jmenuje výstava v Písecké bráně na Hradčanech, která začala vernisáží a potrvá do 24. září.

Vernisáže se zúčastnila řada významných hostů: starostové obcí Šumavy, Jihočeský hejtman Jan Zahradník, senátoři, kteří se problematikou dlouhodobě zabývají i pražský primátor Pavel Bém. Nejvzácnějším hostem byl prezident Václav Klaus.

K vidění jsou v Písecké bráně kromě fotografií usychající Šumavy i další zajímavé exponáty – živý kůrovec, uschlé napadené stromy, družicové snímky sledující vývoj napadení lesa a film o aktuální situaci na Šumavě. Návštěvníci mají též možnost podepsat petici určenou vládě a parlamentu, která je vyzývá, aby se alarmující situací v Národním parku Šumava začaly neprodleně zabývat.

Akce je podnětem pro veřejnou diskusi o budoucnosti Národního parku Šumava.

Foto: archiv ex voto