Slet čarodějnic na pražské Ladronce přilákal 16 000 návštěvníků

Čarodějnice na Ladronce v Praze 6 se staly znovu hitem Filipojakubské noci. Soutěže, sportovní exhibice, divadelní představení, volba Miss čarodějnice, koncerty, světelná show ale také zapálená vatra, špekáčky a hra na kytary kolem ohňů přivedly na Ladronku rekordní počet návštěvníků v kostýmech i bez nich, přes 16 000.

Hlavní foto

Po divadelním představení souboru Buchty a loutky se kouzelnické bytosti utkaly v závodě Čarodějnic na kolečkách. V kategorii juniorů si výhru odnesla Frederika Anna, mezi staršími soutěžícími zvítězila Radka Opltalová. Do soutěže o nejkrásnější čarodějnici se přihlásilo přes 120 kouzelnic a kouzelníků. Odborná porota pod vedením znalce magické i jiné krásy herce a režiséra Jakuba Koháka zvolila Miss čarodějnice ve třech věkových kategoriích. Miss čarodějnického potěru se stala slečna Andrea Ditrichová, v kategorii „větší než koště“ zvítězila Jasmína Semutová a v kategorii seniorů miss Frederika Tomanová.

 

V prostoru parku Ladronka mohly děti vyrábět vlastní loutky čarodějnic, vyřádit se v tanečních i výtvarných dílnách či sledovat exhibice v u-rampě. Aktivity a program v prostoru parku nabízelo přes 30 stanovišť. Občerstvení našli návštěvníci u více jak 20 stánků. V 18:30 zapálil místostarosta Městské části Prahy 6 Jan Záruba velkou hranici s nezbytnou loutkou obří čarodějnice a symbolicky tak zahájil hlavní část programu na podiu, koncerty kapel Žlutý pes a Airfare. Oficiální program zakončilo vystoupení skupiny Pyrrotera, po něm pokračovala zábava u ohnišť.

 

Na akci, kterou pořádala již po sedmé Městská část Praha 6, byl vstup tradičně zdarma.

Fotografie v tiskové i webové kvalitě na www.carodejnicenaladronce.cz v sekci PRESS

Související články

Dnešní park Lázaro Cárdenase del Río má relativně bohatou historii. Vznikl jako součást zeleného pásu Dejvic a Bubenče, na základě regulační studie z 20. let 20. století. Posléze byla východní část tohoto pásu přejmenována na Náměstí Interbrigády a v 70. letech minulého století se stala jakýmsi „odkladištěm“ jinde neumístěných soch a pomníků. Byly zde umístěny sochy Simona Bolívara a Benita Juáreze. A možná právě jejich existence dala následně podnět HMP přejmenovat v roce 2000 tuto východní část parku na Park Lázaro Cárdenase del Río.

Celý článek15. 3. 2024