Břevnovem prošel už 29. masopustní průvod

Z Malovanky až do areálu břevnovského kláštera se v úterý 21. února vydal tradiční průvod masek, aby si připomenul masopustní tradici. Poslední den před popeleční středou, začátkem postní doby, se tak v Břevnově symbolicky jedlo, pilo, hodovalo.

Hlavní foto

Břevnovský masopust, pořádaný spolkem místních živnostníků, zaštítil starosta Jakub Stárek, který v masce vodníka udělil maškarám masopustní právo. Průvod čítající několik stovek lidí a zejména dětí v nápaditých kostýmech se za doprovodu muzikantů a kejklířů vydal vzhůru po Bělohorské ulici, kde se zastavoval u místních živnostníků, kteří si pro účastníky připravili drobné pohoštění. Cíl průvodu byl v areálu břevnovského kláštera, tady na průvod čekalo tradiční masopustní pohoštění, zabijačkové pochoutky a speciální klášterní pivo, naražené z dřevěného soudku. Nejlepší dětské masky získaly diplomy a sladkou odměnu a všichni se mohly svézt na dřevěném historickém kolotoči.

Nadační fond přátel ZŠ Marjánka také během masopustu převzal šek na 8100 korun. Jde o výtěžek dobrovolného vstupného z Novoročního koncertu, který spolek uspořádal společně se ZŠ MArjánka. Peníze škola využije na soustředění pěveckého a flétnového sboru.

Jak šel průvod Břevnovem si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII



Související články

Dnešní park Lázaro Cárdenase del Río má relativně bohatou historii. Vznikl jako součást zeleného pásu Dejvic a Bubenče, na základě regulační studie z 20. let 20. století. Posléze byla východní část tohoto pásu přejmenována na Náměstí Interbrigády a v 70. letech minulého století se stala jakýmsi „odkladištěm“ jinde neumístěných soch a pomníků. Byly zde umístěny sochy Simona Bolívara a Benita Juáreze. A možná právě jejich existence dala následně podnět HMP přejmenovat v roce 2000 tuto východní část parku na Park Lázaro Cárdenase del Río.

Celý článek15. 3. 2024