Praha 6 si přeje zřídit zóny placeného stání až od 1. srpna

Rada městské části Praha 6 na svém dnešním jednání jednomyslně schválila usnesení požadující spuštění pilotního projektu zón placeného stání (ZPS) až spolu s jejich uvedením do ostrého provozu.

To by dle vedení radnice mělo optimálně nastat k 1. srpnu letošního roku. Odboru rozvoje a financování dopravy Magistrátu hl. m. Prahy by to mělo poskytnout dostatečnou časovou rezervu pro důslednou přípravu a schválení všech nezbytných náležitostí pro bezproblémovou implementaci ZPS. Občanům šesté pražské městské části by navíc termín přesně vprostředku prázdnin měl pomoci snáze se adaptovat na chystané změny v dopravě v klidu. Termín zahájení registrace parkovacích oprávnění vydávaných Prahou 6 by pak měl začít nejpozději 1. května.