Znáte ho? Přepadl v Praze 6 důchodkyni

Neznámého lupiče hledají od 24. listopadu pražští kriminalisté. Muž v Bubenči přepadl dvaašedesátiletou ženu a okradl ji o kabelku.

Hlavní foto

"Lupič si svou oběť vyhlédl už při vystupování z metra ve stanici Hradčanská. Odtud ji sledoval, a když žena chtěla otevřít vstupní dveře do domu v ulici Muchova, lapka zaútočil," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. 

Lupič se ženě pokusil vytrhnout kabelku a po krátké rvačce se mu to nakonec podařilo. Poté z místa uprchl. Žena okamžitě volala policisty, ti sice nenašli lupiče, ale kabelku ano.

"Jediné, co z tohoto příručního zavazadla zmizelo, byly peníze. Z toho policisté usuzují, že lupič se podobného jednání nedopustil poprvé," potvrdil Hulan.

Pachatele zachytily bezpečnostní kamery v metru, policie proto žádá kohokoli, kdo by lupiče poznal, aby o tom informoval na tísňové lince.

Celý článek najdete ZDE

Související články

Ve čtvrtek 18. června 2026 se Kampus Dejvice promění v místo plné techniky, akce a zážitků. Ve Vektoru Technická vás od 10 do 17 hodin čeká Den bezpečnosti. Nabitý program pro školy, rodiny s dětmi i všechny, které zajímá svět záchranářů, policistů nebo moderních technologií.
Celý článek 17. 6. 2026

Představitelé Prahy 6 ocenili práci nejlepších policistů, strážníků a hasičů, kteří působí na území městské části. Pamětní minci a finanční odměnu za mimořádné pracovní výkony, ale též za vynikající pracovní výkony nad rámec běžných povinností, či za záchranu lidského života jim předali starosta Jakub Stárek a místostarosta Marián Hošek.

Celý článek 26. 6. 2025