Živý betlém poprvé na šestce

V rámci festivalu ZUŠ Open se poprvé v Praze 6 uskutečnilo vánoční představení písní a koled s živým betlémem, který vytvořily děti ze ZUŠ Jana Hanuše, ZUŠ Petřiny, ZŠ Marjánka a MŠ Bílá. Adventní pásmo Cesta pastýřů nacvičily spolu se svými učiteli.

Hlavní foto

„Inspirovala jsem se v Roztokách a říkala si, že i Praha 6 by si zasloužila dětský živý betlém,“ říká radní pro školství Marie Kubíková, která celou akci iniciovala ve spolupráci s ředitelkou festivalu Irenou Pohl Houkalovou.

Kouzelný večer, kdy děti předvedly své umění svým rodičům se přitom kvůli trvající koronavirové pandemii nerodil vůbec lehce. „Stále se nám měnilo obsazení, některé děti jsou v karanténě, tak nevystupují, přišly za ně náhradou jiné, ale nakonec kostýmy jsme našli pro všechny a podařilo se to, ale nebylo to vůbec jednoduché,“ dodává radní Kubíková.  

Živý hudební betlém v Písecké bráně ukázal, že když se spojí tým šikovných dětí a zapálených dospělých, tak i v časech nejrůznějších omezení a nejistot, může vzniknout projekt, na který jsou pak všichni z nich po zásluze pyšní. 

Fotogalerii z akce si prohlédněte ZDE