Vánoční bazárek v Semofaru

 V divadle Semafor pro Vás máme spoustu dárků! Přijďte a nakupte, pomůžete potřebným :D

Věci totiž můžou dál pomáhat a to přímo dětem z Prahy 6. Nadační fond Šestý smysl pořádá letos poprvé s městskou částí Praha 6 charitativní Vánoční Bazárek v divadle Semafor ve dnech 13. a 14. prosince 2013. Výtěžek z akce poputuje na pomoc dětem z Prahy 6, které nemají to štěstí žít v úplných nebo harmonických rodinách. Děkujeme!

Hlavní foto

„Vytipovali jsme děti s opravdu těžkými osudy, kterým bychom rádi pomohli, aby se měly možnost aspoň částečně věnovat něčemu, co je baví, “ řekl Petr Ayeboua, místostarosta Prahy 6 pro sociální oblast.

Například šestnáctiletému chlapci, který nyní žije v Domě tří přání Přemysla Pittra. Matka, která se ho pokusila zabít, skončila ve vazbě. Otec mu již dříve zemřel a další příbuzné nemá. Prvním rokem navštěvuje střední odborné učiliště.

„Momentálně se nachází zcela bez zákonných zástupců a jakýchkoliv finančních prostředků. Je však nezbytné dál hradit platby v souvislosti s jeho studiem, stravováním, koníčky a dalšími životními výdaji,“ řekl Ayeboua.

Z výtěžku bazaru by získal permanentku do posilovny, protože posilování je jeho koníčkem a psycholog mu ho zároveň doporučil jako druh terapie.

Zahraje Lenka Dusilová i Umakart

Vánoční bazar v režii nadačního fondu Šestý smysl, bude víkendovou kulturně společenskou akcí. Pod svá křídla ji přijalo divadlo Semafor, v jehož prostorách se bude vše odehrávat. „Připravili jsme zajímavou interaktivní předvánoční akci pro celé rodiny. Spolu se svými dětmi se návštěvníci mohou dobře pobavit a ještě pomoci jiným dětem, aby i ony prožili hezké vánoční svátky,“ řekl čestný člen nadace, hanspaulský hudebník a výtvarník Milan Cais.

„Dopoledne se děti pobaví při divadelních a hudebních představeních, na které budou mít vstup zdarma, vydovádí se v dětském koutku a pochutnají si na připraveném pohoštění. Večerní koncert je připraven pro dospělé, kteří navíc v průběhu odpoledne mohou nakoupit zajímavé vánoční dárky a pak si užít klidný večer,“ popisuje plánovanou akci.

Jak se zapojit:

Nakoupit a pobavit se můžete přijít 13. a 14. prosince do divadla Semafor.

Připraveny budou různé předměty, knihy, oblečení, sportovní potřeby a řada jiných věcí z celoroční dobročinné sbírky.

Kdo má „Šestý smysl“

Nadační fond Šestý smysl založila skupina mladých lidí, kterým není lhostejný osud druhých, a chtějí pomáhat potřebným v rámci Prahy 6. Jejich cílem je podpora sociálně slabých spoluobčanů, rodin s handicapovanými dětmi, dětí z dětských domovů, atp. Nadačnímu fondu jde o dlouhodobé aktivity v rámci rozvoje Prahy 6 nejen v sociální oblasti, ale také v oblasti kultury, vědy, vzdělávání, zdravotnictví, tělovýchovy a sportu.

V nadačním fondu působí například známý multikulturní umělec Milan Cais, zkušenosti s charitativní činností mají i Jan Jurke a Kryštof Blažek, advokátka Lucie Trnková je dobrovolnou poradkyní na Lince právní pomoci Nadace Naše dítě a podporuje řadu charitativních činností jako je adopce afrických dětí, je členkou Přátel dětí UNICEF.

Více na www.nfsestysmysl.cz

Komu je také určen výtěžek Bazááru:

Michala (13 let) byla týrána v biologické rodině i v rodině, která si ji osvojila z dětského domova. Nyní dochází do hostitelské rodiny. Z daru by jí byly nakoupeny její oblíbené knihy nebo hudební nosiče.

Nikola (17 let) takřka celý svůj život strávila v dětském domově, rodiče o ni nepečují, nenavštěvují ji příbuzní a cítí se osamělá. Má dlouhodobé psychické problémy. Nikola ráda poslouchá hudbu, chtěla by si koupit i něco hezkého pro sebe.

Honza (15) žije v dětském domově, sourozenci žijí u pěstounů. Rád by se s nimi stýkal. Chce být automechanikem a miluje hip-hop. Peníze z bazaru by mu umožnily věnovat se jeho zálibám.

Jaroslav (16) žije v azylovém domě, matka je ve vězení. Za výtěžek z bazaru by získal permanentku do posilovny.