Začátek školního roku na Šestce

Po aktuální on-line poradě ředitelů našich základních škol zavádí většina škol roušky ve společných prostorách.

Hlavní foto

„Doporučuji rodičům sledovat informace škol na jejich webových stránkách. Rozhodnutí je zcela v kompetenci ředitelů, ti tak mohou operativně reagovat na složení pedagogického sboru, na vnitřní uspořádání budov a naplněnost škol,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková.

Školy v Praze 6 mají dostatečnou zásobu desinfekčních a ochranných prostředků. Pokud některé děti roušku zapomenou, škola jim ji poskytne. Ve školkách prosíme rodiče, aby použili roušky ve společných prostorách školek. Rozhodnutí je rovněž na individuálním posouzení ředitelek. Každá školka je jiná, složení pedagogických sborů rovněž.

„Přeji všem dětem, rodičům i učitelům úspěšný a klidný začátek školního roku. Věřím, že udržíme naše školy bezpečné a výuka bude probíhat bez omezení! Na děti se moc těšíme,“ dodala radní.

Související články

Bubenečské základní školy E. Destinnové a nám. Svobody v Praze 6 přivítaly 1. září školáky v nových prostorách. Komplex základních škol se rozrostl o nové třídy i odborné učebny, které vznikly půdní vestavbou. Kapacita obou škol se tak navýšila o 240 míst a obě jsou nyní bezbariérové.

Celý článek1. 9. 2022