Začátek školního roku na Šestce

Po aktuální on-line poradě ředitelů našich základních škol zavádí většina škol roušky ve společných prostorách.

Hlavní foto

„Doporučuji rodičům sledovat informace škol na jejich webových stránkách. Rozhodnutí je zcela v kompetenci ředitelů, ti tak mohou operativně reagovat na složení pedagogického sboru, na vnitřní uspořádání budov a naplněnost škol,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková.

Školy v Praze 6 mají dostatečnou zásobu desinfekčních a ochranných prostředků. Pokud některé děti roušku zapomenou, škola jim ji poskytne. Ve školkách prosíme rodiče, aby použili roušky ve společných prostorách školek. Rozhodnutí je rovněž na individuálním posouzení ředitelek. Každá školka je jiná, složení pedagogických sborů rovněž.

„Přeji všem dětem, rodičům i učitelům úspěšný a klidný začátek školního roku. Věřím, že udržíme naše školy bezpečné a výuka bude probíhat bez omezení! Na děti se moc těšíme,“ dodala radní.

Související články

Důvodem je podle školských odborů a zapojených škol především nesouhlas s navrhovanými úspornými opatřeními na straně státního rozpočtu, která mohou vést ke snižování kvality vzdělávání a ve svém důsledku zásadně omezí možnost rozdělovat početné třídy do menších skupin v rámci výuky k tomu vhodných předmětů, primárně jazyků.

Celý článek23. 11. 2023