Wolkerovu ulici čeká rekonstrukce, změní se dopravní režim

Z důvodu oprav bude od 14. února do 31. května letošního roku uzavřena ulice Wolkerova ulice v Bubenči. Uzavírka se týká úseku náměstí Borise Němcova – Schwaigerova.

Hlavní foto

„Jsme rádi, že hlavní město realizuje opravu povrchů v ulici Wolkerova, která řadu let připomínala horskou dráhu. Zrekonstruovaná ulice bude bezpečnější a nový povrch sníží hluk od projíždějících vozidel,“ řekl za Prahu 6 radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš.

V souvislosti s uzavírkou komunikace dojde ke změně režimu přednosti jízdy v křižovatce Sibiřské náměstí (Bubenečská) x Sibiřské náměstí. Důvodem změny je zvýšená intenzita dopravy v novém upřednostněném směru vedeném obousměrně ulicemi Goetheho – Sibiřské nám. – Bubenečská a dále směrem do centra. Tento směr je významnou spojnicí pro vedení mimopražské automobilové dopravy s centrem Prahy. Takto upravený režim křižovatky bude i po ukončení uzavírky komunikace trvalý. 

Opravy navazují na předchozí rekonstrukční práce ze závěru minulého roku, které se uskutečnily na náměstí Borise Němcova.  Opravená komunikace zde již byla uvedena do předčasného užívání.

Plánované termíny a postup prací lze sledovat zde.

Související články

V souvislosti se zahájením provozu tramvají na Dědinu je nutné upozornit, že ještě nějakou dobu budou probíhat dokončovací práce, a chceme tedy požádat občany o trpělivost a obezřetnost. Stejně tak městská policie připravuje přednášky pro děti a opatření, která souvisejí s provozem nové tramvajové tratě Divoká Šárka – Dědina.

Celý článek20. 10. 2023

Orientační běh zná snad skoro každý, ale o dopravním orienťáku slyší řada lidí patrně poprvé. A poprvé se tento netypický orientační závod uskuteční 21. září na území městské části Praha 6. Závod je organizován v rámci Evropského týdne mobility.

Celý článek17. 9. 2023