Vyberte nejlepší Nápad pro Šestku

Od 30. dubna do 31. května mohou obyvatelé Prahy 6 hlasovat o realizaci nápadů v rámci participativního rozpočtu Nápad pro šestku. Lidé mohou vybírat z osmnácti projektů, které postoupily do závěrečného hlasování čtvrtého ročníku. Hlasování probíhá online.

Hlavní foto

Nápady určené k hlasování vybrala pracovní skupina složená z radních, vedoucích příslušných odborů a předsedy Výboru pro otevřenost, média a participaci.  Po velmi pečlivé diskuzi vybrala takové, u nichž v případě, že vyhrají hlasování, dokáže zaručit brzkou realizaci. A také ty nápady, které se mohou bezvýhradně realizovat na pozemcích svěřených do správy městské části Prahy 6. Některé zajímavé projekty totiž navrhovatelé umístili na místa s komplikovaným vlastnictvím anebo už něco podobného plánuje majitel pozemku.  

Neznamená to ale, že by všechny ostatní přihlášené nápady z celkem šedesáti zapadly nebo byly vyřazeny zcela. „V řadě případů dojde k realizaci přihlášeného nápadu v rámci již plánovaného strategického rozvoje Prahy 6. Tedy nápad uskutečníme, ale ne v rámci tohoto projektu,“ konstatuje starosta Ondřej Kolář, který má tento participativní projekt v gesci. Takto se budou realizovat třeba zapuštěné nádoby na tříděný odpad na Ořechovce, dojde k revitalizaci ruční pumpy u nádraží Praha – Dejvice a promění se i odpočinková část parku v Lotyšské ulici. Další z přihlášených nápadů, které se nenacházely na pozemcích ve vlastnictví nebo svěřených městské části, si rozdělili dle gescí jednotliví radní a postupně se je pokusí také realizovat.

Jak se lze zapojit do hlasování?

  • Hlasující musí disponovat mobilním telefonem, protože hlasování bude probíhat elektronicky prostřednictvím aplikace.
  • Pro jedno hlasování bude vyžadována autorizace pomocí SMS zprávy.
  • Pro hlasující bez přístupu k internetu, bude možnost hlasovat s asistencí referenta participace na Úřadě MČ Praha 6.

Veškeré informace najdete na www.napadprosestku.cz. Umístění jednotlivých nápadů je možné si prohlédnout v geoportálu Prahy 6.

Související články

Nesouhlasíme s Metropolitním plánem Prahy v jeho současné podobě, usnesli se dnes zastupitelé Prahy 6 na svém zasedání. Městské části vadí, že Metropolitní plán nezohledňuje naprostou většinu jejích zásadních připomínek. O revizi tohoto strategického dokumentu chce s jeho zpracovatelem – Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy – znovu jednat.

Celý článek30. 6. 2022