VELVYSLANKYNĚ MALAJSIE NA RADNICI NĚKOLIK HODIN PŘED LETECKOU TRAGÉDIÍ

Ve čtvrtek 17. července 2014 dopoledne, přijala Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6 velvyslankyni Malajsie - Její Excelenci Nadzirah Binti Osman.

Hlavní foto

Velvyslankyně řídí zastupitelský úřad se sídlem v ulici Na Zátorce  v Praze 6 od února letošního roku.

Paní velvyslankyně se během zdvořilostní schůzky mimo jiné zajímala v jaké fázi výstavby jsou dvě v současnosti největší stavby Prahy 6 - prodloužení metra A, kterého sama dle jejích slov využívá a tunel Blanka.

Nikdo v tu chvíli netušil, že o několik hodin později se svět dozví o letecké tragédii. Starostka dnes v ranních hodinách odeslala velvyslankyni Malajsie osobní dopis.

Jeho znění zde:

Vážená paní velvyslankyně,

dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem všech občanů Prahy 6 vyjádřila hlubokou soustrast v souvislosti s tragickou událostí, která potkala cestující malajsijského letadla. Tato hrozná událost nás všechny velmi zasáhla. Představa zbytečné ztráty tolika lidských životů je šokující.

S úctou

Marie Kousalíková

starostka městské části Praha 6

Zároveň zaslala kondolenční dopis také Jeho Excelenci velvyslanci Nizozemského království, mezi jehož občany bylo nejvíce obětí - panu Eduardu W. Vincentu Maria Hoeksovi.

Velvyslanectví obou zemí mají své zastupitelské úřady právě v Praze 6.

Na fotografii - zprava: M. Kousalíková - starostka; Nadzirah Binti Osman - velvyslankyně Malajsie; R. Pekárek -  místostarosta; H. Zavázalová a J. Holický - tajemník úřadu.