Vánoce a oslavy Nového roku byly v Praze 6 klidné

Klidné a bez větších problémů byly v Praze 6 vánoční svátky a oslavy přelomu starého a nového roku.

Podle obvodního ředitele Městské policie v Praze 6 Viktora Richtra se hlídky o svátcích zaměřily hlavně na krádeže v nákupních centrech, městské hromadné dopravě či na vánočních trzích. Kontrolám neušly ale ani například prodejci zábavní pyrotechniky a lidé, kteří jejich výrobky používali na místech, která městská vyhláška nepovoluje.

Během Silvestra strážníci dohlíželi na podnapilé osoby, aby se nezranily nebo neumrzly. Pokud se někdo napil přes míru, čekal jej převoz speciálním vozidlem Městské policie na záchytnou stanici nebo strážníci podle Richtera povolali rychlou záchrannou službu. „Drobné přestupky řešili strážníci během svátků spíše domluvou nebo upozorněním,“ poznamenal Richter.

„Oslavy konce roku a vánoční svátky se obešly v Praze 6, i díky městské policii, bez větších komplikací. Pokud se nějaké potíže objevily, většinou měly souvislost s konzumací alkoholu,“ uvedl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, do jehož kompetence bezpečnost v městské části padá.