VANDALOVÉ ÚTOČÍ! PŘÍPAD UŽ ŘEŠÍ POLICIE

Praha, 1. 5. 2015 – Stačilo necelých 24 hodin a vandalové poničili jednu z mnoha „věží“, které jsou instalovány v Praze 6 v Dejvické ulici jako součást největší akce Prahy 6 k připomenutí 70. Výročí konce 2. světové války s názvem „Osvobození 70“. Zástupci produkční společnosti již podali na policii trestní oznámení a případ již řeší policie.

„Výstava působí velmi sugestivně a autenticky, také proto, že na konec války nahlíží pohledem pamětníků, a to z různých, někdy poměrně nečekaných úhlů. Vlastně doufám, že jde o čisté vandalství, nikoli o to, že má někdo problém s českou historií. Přesněji řečeno s tím, že osvobození neznamenalo jen jásot, šeříky a z tanků mávající vojáky Rudé armády," řekl zástupce starosty Jan Lacina.

Městská část Praha 6 připravuje akci Osvobození 70 ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Post Bellum.

Kompletní program akce naleznete zde: http://www.praha6.cz/aktuality/70-vyroci-osvobozeni-vyvrcholi-8-a-9-kvetna-koncertem-pro-hrdiny-2015-04-30.html