V souvislosti s výstavbou tramvajové tratě na Dědinu se změní v oblasti dopravní režim

Od čtvrtka 10. srpna dojde k dalším změnám, které si vyžaduje výstavba tramvajové tratě na Dědinu. Ta se blíží ke svému konci a v termínu od 10. 8. 2023 do 3. 9. 2023 se opět změní dopravní obslužnost celé lokality.

Hlavní foto

Dojde k uzavírkám ulic Drnovská (v úseku mezi ulicemi Dědinská – Vlastina) a Vlastina (v úseku mezi ulicemi Drnovská – Žukovského). Tato omezení jsou navržena s přihlédnutím k harmonogramu stavby tak, aby pro obyvatele celé lokality byla vždy zabezpečena adekvátní objízdná trasa. Řidiči jedoucí po Evropské třídě ve směru do centra budou moci jezdit nově otevřeným propojením obousměrně v relaci Vlastina a bezejmenná komunikace NN 1377, tato bezejmenná ulice představuje stávající parkoviště podél uzavřené části ulice Vlastina. Bude tak zajištěn průjezd do ulic U Valu a Ciolkovského. Řidiči jedoucí po Drnovské ve směru z centra potom mají zabezpečený obousměrný provoz v ulic Dědinská - Navigátorů - Vlastina.

„Další etapa umožní postavit tramvajovou trať v oblasti křižovatky Vlastina x Drnovská, což si vyžádá velké omezení provozu. Kladli jsme proto důraz na to, aby byl vždy umožněn vjezd do ulic U Valu a Ciolkovského. Ohledně změn linek MHD se nám podařilo s dopravním podnikem dohodnout navíc vložené spoje na lince 108 z Petřin do oblasti Nádraží Ruzyně a U Prioru. Podnět na posílení linek jsme obdrželi od místních obyvatel a jsem rád, že v tom dopravní podnik vyšel vstříc,“ říká radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš.

Změny v MHD najdete ZDE

 

Související články

V souvislosti se zahájením provozu tramvají na Dědinu je nutné upozornit, že ještě nějakou dobu budou probíhat dokončovací práce, a chceme tedy požádat občany o trpělivost a obezřetnost. Stejně tak městská policie připravuje přednášky pro děti a opatření, která souvisejí s provozem nové tramvajové tratě Divoká Šárka – Dědina.

Celý článek20. 10. 2023

Orientační běh zná snad skoro každý, ale o dopravním orienťáku slyší řada lidí patrně poprvé. A poprvé se tento netypický orientační závod uskuteční 21. září na území městské části Praha 6. Závod je organizován v rámci Evropského týdne mobility.

Celý článek17. 9. 2023