V Praze 6 zasedne do lavic 860 prvňáčků

Zítra usednou děti v Praze 6 do školních lavic ve třinácti základních školách. Prázdninová rekonstrukce základní školy nám. Svobody zpozdí zahájení školního roku o necelý týden.

Hlavní foto

Žáci ZŠ nám Svobody do školy nastoupí 6. září. Školy v Praze 6 tak přivítají letos celkem 860 prvňáčků.

Přechody pohlídají strážníci
Pětatřicet strážníků městské policie v Praze 6 bude i letos v září dohlížet na bezpečnost dětí. V prvních dnech školního roku obsadí 25 přechodů pro chodce u základních škol. „Časový režim dohledu je koordinován s vedením škol a pružně reaguje na aktuální požadavky jejich ředitelů," uvedl ředitel městské policie v Praze 6 Viktor Richter. V dalším týdnu přejde dohled do standardního režimu podle stanovených priorit. Ty jsou určeny podle hustoty provozu u jednotlivých přechodů, případně podle toho, zda v minulosti na těchto přechodech došlo k nehodám.

Své pracovní povinnosti na začátek školního roku mají ale i představitelé samosprávy. Nejen dětem, ale hlavně jejich rodičům je třeba připomenout, že radnice je tu pro ně a na řadu problémů, které je mohou potkat na různých úrovních (výchovná, pedagogická, sociální, bytová aj.) mohou dostat nejen radu, ale často i přímou pomoc. Proto 1. září navštíví starosta Tomáš Chalupa a další představitelé radnice postupně všechny školy na svém území (vyjma ZŠ nám. Svobody vzhledem k rekonstrukci a ZŠ Pod Marjánkou, která nemá 1. třídy).

Program starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy – ZŠ T.G.M. (8:00 hod.), ZŠ Dědina (8:30 hod.)

Zrekonstruovaná ZŠ nám. Interbrigády
Na sklonku prázdnin se podařilo dokončit poslední fázi dvouleté rekonstrukce ZŠ a MŠ náměstí Interbrigády. Dělníky vystřídaly děti, které těší, že jejich škola nemá jen novou fasádu, ale také střechu a kompletně zrekonstruované vnitřní prostory.

Jednotlivé třídy mají, dle inovativního přístupu vedení školy, prosklené dveře, jsou vybaveny nejmodernějšími pylonovými tabulemi a v některých třídách jsou instalovány i tabule interaktivní. Nový bude i výškově stavitelný nábytek. Dříve temné a nevyhovující šatny školy jsou světlé a vybavené barevnými skříňkami, které umožňují kaž dému dítěti mít své věci uzamčené. Již vloni vznikly v rámci rekonstrukce v prostorách bývalé školní družiny dvě třídy nové mateřské školy, která bude moci spolu s ostatními dětmi využívat záviděníhodné zahradní zázemí školy. „Začátek školního roku v novém nás těší o to více, že škola v září oslaví 50 let své existence. Vzhledem k mnohamilionové investici městské části, práci dodavatelů i snaze budoucích uživatelů lze říci, že tato škola obdržela k výročí hodnotný dar," uvedl ředitel školy Petr Karvánek. Podrobnosti o termínu setkání bývalých absolventů školy budou včas uveřejněny na webových stránkách školy i Prahy 6.

Související články

Mlžítko na zahradu, stůl na pingpong, venkovní posilovna, relaxační polštáře, stojany na koloběžky ale třeba také dělící stěny mezi pisoáry na toaletách. To vše jsou nápady, které na přání svých žáků budou nyní realizovat základní školy v Praze 6 – díky participativnímu projektu Šance do škol.

Celý článek10. 10. 2022

Praha 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo vytvářejí inspirativní prostředí pro žáky i kolegy.  

Celý článek27. 9. 2022