OTEVÍRÁME NEJVĚTŠÍ DISCGOLFOVÉ HŘIŠTĚ V PRAZE

Městská část Praha 6 otevře první discgolfové hřiště v Praze 6, největší v Praze a druhé největší v České republice.

Hřiště má 9 košů a jeho délka je 868 metrů.

Hlavní foto

ÚČAST:

Hřiště slavnostně otevře Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport, Ladislav Prášil, koulař Dukly Praha, držitel druhého nejlepšího výkonu ve vrhu koulí (21,47 m) v dlouhodobých redukovaných českých tabulkách a bronzový medailista z halového mistrovství Evropy 2013 a profesionálové hrající discgolf.

MAPA AREÁLU:

https://www.google.com/maps/place/50%C2%B004'42.2%22N+14%C2%B021'24.9%22E/@50.078394,14.356914,15z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0 

PROGRAM:

9 – 12 hod. program pro školy

11 hod. MEDIA POINT - SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

13 hod. výuka hry pro veřejnost

15 hod. turnaj pro veřejnost

Fanoušci atraktivního mladého sportu – discgolfu, který vznikl v 70. letech v USA a od té doby si získává stále větší popularitu po celém světě, mají svoje první stabilní hřiště na Ladronce.

Jde o hru, která je určena skutečně pro každého. „Discgolf je sport, který dokáže zaujmout všechny napříč generacemi i společenským postavením. Obzvláště baví dospívající a seniory. Discgolf je aktivita na nedělní odpoledne s rodinou, ale i vrcholový sport,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport a volný čas.

Vychází se z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčků hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do discgolfového koše. Ten je místo golfové jamky. Hráč, který projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, v případě Ladronky 9 košů s celkovou délkou 868 metrů, se stává vítězem.

Koše jsou dle Balatky rozmístěny na místa, kde je minimální riziko, že by se hráči střetli s bruslaři nebo cyklisty a nejsou tak ohroženy již zavedené aktivity.

„Nové hřiště se řadí k nejnáročnějším u nás, jak délkou, tak obtížností. Jeden z velkých turnajů discgolfové ligy Czech Open se na Ladronce koná od roku 2003. Dosud probíhaly turnaje pouze na dočasně instalovaných koších. To svědčí o dlouhodobé tradici discgolfu na břevnovské pláni,“ říká Přemek Novák, designér parku.

Hřiště je zdarma přístupné každému. Disky jsou k zapůjčení v usedlosti Ladronka.