UDÁLOSTÍ ROKU JSOU NOVÉ STANICE METRA

Sedm otázek deníku METRO pro starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Přečtěte si rozhovor, který vyšel 28. ledna 2015 ve speciálu deníku.

Deník METRO Zpravodaj pro Prahu 6 ke stažení zde: http://e.metro.cz/default.aspx?d=28.01.2015&e=MVYD06-KVA#strana=2

Jaké chyby vidí na šestce starosta Ondřej Kolář?

„Musíme hlavně revidovat smlouvy,“ říká v rozhovoru pro deník Metro starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

* Jaká vidíte tři největší témata k řešení ve vaší městské části pro tento rok?

Především revize smluv a stavebních záměrů, dopravní obslužnost městské části a doprava jako taková vůbec.

* Co se má zlepšit ať už v oblasti bydlení, dopravy, bezpečnosti a kultury?

Aktuálním a vážným tématem je řešení parkovacích zón a parkování v okolí nově budovaných stanic metra. Dále bychom rádi pokračovali v budování bezbariérových přechodů, zlepšili jejich osvětlení a pomáhali v rozvoji volnočasových aktivit a sousedského soužití, což chceme zajistit úpravami městských ploch.

* Co chcete, aby se se vám povedlo prosadit z vašeho předvolebního plánu?

Ideálně všechno! Jednou z nejzásadnějších věcí je pro nás „zprůhlednění“ radnice a nakládání s majetkem obce, i když je nám vytýkáno, že děláme pravý opak.

* V jaké fázi je ve vaší městské části privatizace bytového fondu?

Privatizace je v dokončovací fázi, aktuálně zbývá městské části asi 1600 bytů. Chystáme novou koncepci sociálního bydlení a celkovou revizi a vyhodnocení nakládání s obecním majetkem.

* Kde letos ve vaší městské části vyroste nějaká nová výrazná budova a jaký je váš názor na současnou zástavbu Prahy 6?

Zřejmě nejvýraznějšími stavbami, které letos budou na území městské části uvedeny do provozu, budou nové stanice metra a tunel Blanka. Budovy jako takové žádné v tomto roce dokončeny zřejmě nebudou. Současná zástavba Prahy 6 je převážně rezidenční, což činí Prahu 6 do jisté míry výjimečnou. Z toho důvodu je třeba se i pečlivě zabývat nově plánovanými projekty.

* Proti čemu se lidé ve vaší městské části nejčastěji ozývají, že se jim nelíbí? O která místa konkrétně jde a co s tím chcete dělat?

Nejčastěji proti z jejich pohledu nevýhodným smlouvám a rozporuplným developerským záměrům.

* Na které místo ve vaší městské části byste vzal zahraniční návštěvu a proč právě tam?

Do Břevnovského kláštera. Je to nejstarší mužský klášter na území České republiky s výjimečným geniem loci a zajímavou historií.

Foto popis| Lidé si mohli novou stanici Nemocnice Motol už několikrát prohlédnout. Už je prakticky hotová a čeká na otevření.

Foto popis| Ondřej Kolář PRAHA 6

Foto autor| MAFRA