Starosta Ondřej Kolář se dohodl na spolupráci s občanskými iniciativami

Iniciativní a poradní orgán Rady městské části složený ze zástupců občanských iniciativ a členů Rady bude zasedat pětkrát ročně a půjde o otevřenou platformu. Komunikaci se spolky bude mít kromě starosty ve své gesci také místostarosta Jan Lacina.

Dohoda mezi členy radnice a zástupci spolků se uskutečnila na společném jednání ve čtvrtek 26. listopadu ve večerních hodinách. Vedení radnice tak vyhovělo požadavku spolků na institucionalizaci spolupráce. Ustavující setkání zástupců občanských iniciativ a členů radnice proběhne ve druhé polovině ledna.

Starosta Kolář také na schůzce zopakoval důvody, které vedly koaliční partnery k vypovězení koaliční smlouvy Straně Zelených. Zároveň deklaroval ambici převzít roli Zelených právě v oblasti spolupráce se spolky.