Školáci v ZŠ Bílá mají nové hřiště

S prvním jarním školním dnem se v základní škole Bílá v Dejvicích otevřelo nové hřiště v areálu školy. Vzniklo v dosud málo využívané části školního pozemku. Nově dokončená část hřiště, které bude sloužit hlavně družině, navázala na předloňskou rekonstrukci školního sportoviště.

Hlavní foto

„I přes průtahy v období lockdownů a komplikacemi spojenými s nedostatkem stavebního materiálu se podařilo hřiště dokončit tak, aby mohlo sloužit už s přicházejícími teplými dny. Děti teď budou mít možnost trávit víc času venku v areálu školy,“ říká radní pro školství Marie Kubíková a doplňuje: „Herní prvky jsou sestaveny tak, že si na nich vyhrají opravdu všichni. V rámci terénních úprav se podařilo vybudovat i malý amfiteátr, který bude možné využívat pro školní kulturní vystoupení.“  

Rekonstrukce venkovního sportoviště při ZŠ Bílá byla realizována ve dvou etapách. Při aktuálně dokončené druhé etapě se podařilo vkusně využít sklonu terénu, kam byly umístěny skluzavky, lezecí prvky a právě tribuna z betonových bloků. Spodní část dětského hřiště byla srovnána do rovné plochy a zde umístěny herní prvky – lanový parkur, lezecí balvan a prvky na sezení. Nad tribunu bylo instalováno zastínění pro možnost výuky a dalších aktivit v jarním a letním období.

První etapa obnovy hřiště proběhla v druhém pololetí roku 2020 a představovala výměnu polyuretanového povrchu sportovního hřiště, rekonstrukci oplocení, modernizaci vybavení, instalaci pítek a vybudování nového vstupu na hřiště z ulice Na Kocínce.

Fotografie ze slavnostního otevření si prohlédněte ZDE