Šestka má další dva komunitní kompostéry

V Praze 6 přibyly dva komunitní kompostéry, které nabízejí lidem v okolí třídit bioodpad  – ve Václavkově ulici v Dejvicích a v Ciolkovského na Dědině.  Na šestce jich tak funguje již osm. 

Hlavní foto

Komunitní kompostéry jsou vyrobeny z modřínového dřeva, mají 3 komory a jsou uzamykatelné. Každý může sloužit čtyřiceti až padesáti domácnostem. Že je na šestce o kompostování zájem, svědčí i čísla o šesti už fungujících kompostérech. „Za dva roky, co tady kompostéry fungují, se zpracovalo šest a půl tuny bioodpadu. Pokud by se lidé chtěli zapojit do kompostování, máme několik volných míst i u kompostérů, které jsme umísťovali v předchozích letech,“ říká radní pro životní prostředí a klima Petr Palacký.
Každý kompostér má mít alespoň dva správce, kteří se hledají jak pro nové kompostéry, tak i pro jeden stávající v Arabské ulici. Jejich úkolem je dohlížet na správný průběh kompostování. Městská část na pořízení a provozu komunitních kompostérů spolupracuje se sdružením ­Kokoza, které připravuje pro zájemce také workshopy, praktické ukázky zaměřené na správnou péči, i online podporu, díky které zvládne kompostovat opravdu každý.
Prostřednictvím Kokozy se také lze do kompostování zapojit, ideálně prostřednictvím tohoto formuláře, volat můžete na číslo 724 994 464, 733 430 325 nebo psát na e-mail info@kokoza.cz.

Kde najdete komunitní kompostéry?

  •  v Dejvicích na ulici Václavkova, vpravo na kopečku od dětského hřiště

  • na sídlišti Dědina v ulici Ciolkovského, vedle trafostanice pomalované horkovzdušnými balóny

  • roh ulic Africká a Kamerunská na Červeném vrchu

  • vnitroblok Velflíkova v Dejvicích

  • roh ulic Na Okraji a Krásného sídliště Petřiny

  • vnitroblok Břevnovská v Břevnově

  • park v ulici Arabská ve Vokovicích

  • park v ulici Volavkova, Petřiny

https://www.mapko.cz/

Související články

30. dubna skončilo hlasování v 5. ročníku projektu participativního rozpočtování Nápad pro Šestku. Během měsíce vyjádřilo svůj názor celkem 1 441 respondentů, o čtvrtinu více než v minulém ročníku. Hlasování bylo rozděleno do 2 kategorií – malé nápady a velké nápady.

Celý článek13. 5. 2024