Radnice Prahy 6 ocenila nejlepší policisty, strážníky městské policie a hasiče

Starosta městské části Praha 6 Jakub Stárek společně s radním pro oblast bezpečnosti Janem Lacinou ocenili nejlepší policisty, strážníky a hasiče, kteří slouží na území městské části.

Hlavní foto

Tradiční přijetí těch nejlepších pracovníků složek IZS a předání odměny je způsobem, jakým jim Praha 6 vyjadřuje úctu a poděkování za náročnou a obětavou práci, často i na úkor volného času, za profesionální výkony i za lidský přístup. Právě díky práci strážníků a policistů je Praha 6 jednou z nejbezpečnějších a díky tomu i vyhledávaných městských částí k bydlení.

Ocenění policisté Policie ČR - OŘ Praha I

nprap. Bc. Marek HLAVSA - zpracovatel trestné činnosti na MOP Dejvice - OŘ PČR Praha I za dlouhodobě významný podíl na vyšetřování – objasňování TČ v oblasti podvodů a IT kriminality,

nprap. Marek MYŠÍNSKÝ - zpracovatel trestné činnosti na MOP Břevnov - OŘ PČR Praha I za dlouhodobě významný podíl při odhalování a zpracování trestné činnosti v oblasti vloupání do RD a vozidel, vč. násilné a mravnostní TČ,

pprap. Jaroslav MEJTA - za dlouhodobě vysoký podíl na zajišťování objasněnosti trestné činnosti a bezpečnosti na území místního oddělení).

Ocenění za mimořádný čin získali:
por. Mgr. Bohuš VÍGER - za odhalení a objasnění rozsáhlého podvodu se škodou téměř 2 miliónů Kč a por. Bc. Tomáš MAREK - za odhalení a zadržení pachatelů rozsáhlé trestné činnosti vloupání do rodinných domů, bytů a dalších objektů na území Prahy 6

Ocenění za 48 let služby na Praze 6 v rámci jednoho oddělení ve Vokovicích získal pan Milan SEIFERT za mnohaleté zásluhy o zajišťování bezpečnosti na území městské části Praha 6.

Ocenění strážníci MP – OŘ Praha 6
Ocenění za mimořádné výsledky při výkonu služby a kvalitní práci v průběhu celého roku 2023 získali strážníci:
pan Martin SKLENÁŘ
pan Marek CIHELKA
paní Zuzana BORDOVÁČOVÁ

Ocenění hasiči HZS HMP – HS 2 Petřiny

Za mimořádné výsledky při výkonu služby a kvalitní práci v průběhu celého roku 2023 získali:
ppor. Ing. Václav KRATOCHVÍL PhD. MBA - ve službě již 45 let
pprap. Jan ONDROUŠEK DiS. – má za sebou 15 let služby
pprap. Jiří PIVOŇKA – 32 let ve službě

 

Fotogalerie

Související články

Praha 6 bude v roce 2024 podle rozpočtu schváleného zastupiteli hospodařit s příjmy ve výši 1,076 miliardy korun, na investice zapojí prostředky vytvořené v minulých letech ve výši 500 milionů korun. Celkové výdaje jsou plánované ve výši 1,577 miliardy korun. Na investice půjde 646 milionů.  

Celý článek 2. 1. 2024