Radnice poradí rodičům školáků

Nový portál radnice www.jakdoskoly.cz navazuje na stránky jakdoskolky.cz, které už půl roku pomáhají rodičům vybrat správnou školku pro dítě, orientovat se v předpisech nejen o přijímacím řízení a dozvědět se zajímavosti z předškolního života dětí.

Hlavní foto

„Naší snahou bylo vytvořit přehledný, ucelený a systematický mechanismus, ve kterém by se rodiče jak předškolních, tak i školních dětí snadno orientovali a dozvěděli se vše podstatné, co potřebují,“ vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

„Oba informační portály obsahují kompletní informace o rodičovské péči, zejména kontakty, adresy, odkazy na webové stránky a představuje jednotlivé školky a školy včetně jejich hodnocení,“ popisuje sourozenecké webové stránky jakdoskolky.cz a jakdoskoly.cz radní pro školství Ondřej Balatka.

Portál JAKDOSKOLY.CZ navazuje na úspěšný portál JAKDOSKOLKY.CZ spuštěný letos na jaře. Praha 6 tak nabízí přehledné a ucelené informace rodičům školních dětí i dětem samotným. Proto na nových stránkách rodiče i děti naleznou kontakty nejen na obecní školy, ale i soukromé, umělecké či speciální, pedagogické poradny či důležité legislativní předpisy, ale i možnosti trávení volného času, modul poruch učení, informace o šikaně a týrání nebo drogové prevenci. Pro děti a jejich učitele angličtiny je určen modul mezinárodní spolupráce - výuka jazyků.
Nechybí ani oblíbená rubrika videoškola, ve které je každá základní škola z Prahy 6 zastoupená videosnímkem.

Podle Chalupy by oba portály měly být především živým organizmem: „Pravidelně se na něm budou objevovat aktuality z dění v jednotlivých školkách a školách.“

WWW.JAKDOSKOLY.CZ

Videoreportáž TV6 ZDE

Související články

Mlžítko na zahradu, stůl na pingpong, venkovní posilovna, relaxační polštáře, stojany na koloběžky ale třeba také dělící stěny mezi pisoáry na toaletách. To vše jsou nápady, které na přání svých žáků budou nyní realizovat základní školy v Praze 6 – díky participativnímu projektu Šance do škol.

Celý článek10. 10. 2022

Praha 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo vytvářejí inspirativní prostředí pro žáky i kolegy.  

Celý článek27. 9. 2022