Přines batůžek: Praha 6 zahajuje sbírku batohů a aktovek pro ukrajinské děti

Tajemství dětského batůžku znají nejlépe děti samotné. Zapojte je do akce, v rámci které Praha 6 společně s Arcidiecézní charitou Praha vybaví ukrajinské děti batůžky s osobními potřebami. Sbírka „Přines batůžek“ začíná v sobotu 12. března ve stánku Arcidiecézní charity Praha na farmářských trzích na Kulaťáku, v případě potřeby se bude opakovat každou sobotu.

Přinesený batůžek nebo aktovku můžete naplnit osobními věcmi, které využije každé dítě. Vítané jsou například psací potřeby, bloky, láhev na pití, plecháček, svačinový box, sportovní ručník, pytlík na malé poklady, hračka – prostě cokoliv, mohou děti potřebovat ve volném čase nebo později ve škole. Přiložit můžete také osobní vzkaz. Batůžek nebude dětem sloužit jen jako školní aktovka, ale také jako osobní zavazadlo, které se bude hodit na výlety nebo sportovní aktivity.

Víme z předchozích zkušeností, že rodiče a děti ze Šestky pomáhat chtějí a že nejlépe vědí, co dětem může udělat radost. Věřím, že tato sbírka pomůže k tomu, že se ukrajinské děti u nás budou cítit lépe. Ostatně, takový batůžek může být v tuhle chvíli jedinou osobní věcí, kterou děti vytržené z vlastních domovů v tuto chvíli mají,“ řekla Marie Kubíková, radní Prahy 6 pro oblast školství.

Na místě bude také možnost finanční podpory nového komunitního centra pro ukrajinské rodiny, které v Praze 6 zahajuje provoz v pondělí 14. března. Rodinné centrum Slunečnice je možné také podpořit na účtu s číslem 749986/5500, variabilní symbol pro centrum Slunečnice je 436.