Praha 6 znovu pomůže tornádem poničené jižní Moravě. Celkem daruje dva miliony korun

Zastupitelé Prahy 6 dnes na svém mimořádném zasedání schválili nový finanční dar obcím na jižní Moravě, které postihlo tornádo. Městská část jim nyní pomůže částkou 1,8 milionu korun. Společně s předchozí finanční pomocí tak Praha 6 daruje jihomoravským obcím na odstranění následků přírodní katastrofy celkem dva miliony korun.

Finanční pomocí městská část Praha 6 vyjadřuje solidaritu s nejpostiženějšími obcemi v Jihomoravském kraji: Hruškami, Moravskou Novou Vsí, Lužicemi a Mikulčicemi. Na základě usnesení zastupitelů nyní pošle Praha 6 každé z těchto obcí finanční dar ve výši 450 tisíc korun. Finanční prostředky budou doručeny prostřednictvím otevřených účtů obcí Břeclav a Hodonín, s nimiž je Praha 6 v kontaktu.

„Mimořádná situace, jakou představuje ničivé tornádo, vyžaduje podání pomocné ruky těm, kteří jsou v nouzi. V nejbližším možném termínu jsme proto svolali mimořádné jednání zastupitelstva. Vážím si toho, že se zastupitelé byli ochotni takto operativně sejít, jednání probíhalo v korektním duchu a návrh na poskytnutí daru poničeným obcím byl schválen jednomyslně, tedy i díky hlasům opozice,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Dnes odsouhlasenou finanční pomocí 1,8 milionu korun zastupitelé navázali na mimořádný dar v celkové výši 200 tisíc korun, který před týdnem schválila Rada městské části Praha 6. V souhrnu tak Praha 6 daruje jihomoravským obcím, které se potýkají s následky přírodní pohromy, částku dva miliony korun.

Městská část současně shromažďuje informace přímo z postižených míst. Dle toho budou volené orgány Prahy 6 eventuálně jednat o dalších formách pomoci.