Praha 6: Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2014

Praha, 13. prosince 2013 - Zastupitelé městské části Praha 6 dnes schválili rozpočet šesté městské části na rok 2014. Praha 6 je tak první pražskou městskou částí, která má rozpočet schválený. Počítá s příjmy v celkové výši 672 milionů korun a výdaji v celkové výši přes 1,2 miliardy korun. Výši rozpočtu kritizovala opozice. Návrh rozpočtu byl nakonec přijat při hlasování 31 hlasů pro a 6 hlasů proti. V PŘÍLOZE ČLÁNKU DOKUMENT - ROZPIS VÝDAJŮ V ROCE 2014.

Hlavní foto

ČTK: Praha 6 bude hospodařit s rozpočtem ve výši 1,2 miliardy

BLESK - Praha 6 bude hospodařit s rozpočtem na rok 2014

novinky.cz - Vaše zprávy: Zastupitelé Prahy 6 schválili rozpočet na rok 2014

tyden.cz - Ulice: Šestka má schválený rozpočet! Kam půjdou peníze?

Vybrané příklady výdajů

V oblasti městská infrastruktura:

Běžné výdaje v celkové výši 59 milionů korun zahrnují především výdaje určené na celkové opravy prováděné v rámci „Chodníkového programu“, kdy Praha 6 opravuje na své náklady chodníky, o které by se ale mělo starat hlavní město, ale protože to město nedělá a Praha 6 chce mít chodníky v dobrém stavu, tak nezbývá nic jiného, než chodníkový program.

Kapitálové výdaje v celkové výši 63, 1 milionů korun zahrnují následující investiční akce: „Centrální park Hanspaulka – Kotlářka“ ve výši 6 milionů korun, „Zápolí Písecké brány“ ve výši 8 milionů korun, „Revitalizace parku Vokovická“ ve výši 11 milionů korun, „Revitalizace parku Evropy“ ve výši 9 milionů korun, „Revitalizace parku Lazáro Cardénase del Rio – parku osobností“ ve výši 20 milionů korun a dále například revitalizace parků.

V oblasti školství:

Plánuje se například rekonstrukce mateřské školky Čínská a Sbíhavá, u základní školy Na Dlouhém lánu rekonstukci sportoviště, u základní školy Červených vrch zateplení štřešního pláště budovy.

V oblasti zdravotnictví a sociálních věcí:

Rozpočet počítá se 40 miliony korun na výstavbu nové léčebny dlouhodobě nemocných.

V oblasti hospodářství:

V kapitálových výdajích v celkové výši 246 milionů korun jsou především zařazeny finanční prostředky na dokončení akcí, které byly rozpracovány v roce 2013. Jedná se o akce „Nad Kajetánkou 2,4,6 a Patočkova 31, 33, 35, 37- II. a III. etapa rekonstrukce objektu“ ve výši 91,2 milionů korun, dále na akci „Půdní vestavby - dokončení“ je určena částka ve výši 50 milionů korun a na akci „Výstavba bytového domu s malometrážními byty – Rakovnická – Stochovská“ je určena částka ve výši 40 milionů korun a na akci „Náměstí Svobody – Skleňák – rekonstrukce vytápění a elektro“ je určena částka ve výši 47,5 milionu korun.

Kompletní materiály k rozpočtu ke stažení zde:

www.praha6.cz

Související články

Případné mimořádné výdaje v souvislosti s pandemií covid-19, nárůstem cen za energie či nárůstem cen u stavebních prací Praha 6 v příštím roce pokryje z rozpočtových rezerv, jež byly stanoveny na celkem 83 milionů korun. Vyplývá to z rozpočtu na rok 2022, který dnes schválilo zastupitelstvo městské části. Rozpočtový plán počítá s příjmy téměř 779 milionů korun, provozní výdaje jsou předpokládány ve výši 787 milionů korun. Do rozvoje chce Praha 6 investovat celkem 530 milionů korun, nejvíce z toho v oblasti školství.

Celý článek17. 12. 2021

V reakci na ekonomické dopady koronaviru Praha 6 pro příští rok sníží běžné výdaje o 35 milionů korun, nadále ovšem plánuje rozvojové investice, a to zejména do školství a vlastního bytového fondu. Současně je připravena na mimořádné výdaje v souvislosti s řešením pandemie. Vyplývá to z rozpočtu, který dnes schválili zastupitelé městské části. Rozpočet bude nově dostupný přes aplikaci CityVizor v tzv. rozklikávací podobě.  

Celý článek18. 12. 2020