Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

Městská část Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K dispozici budou ve čtvrtek 8. a v pátek 9. dubna.

Hlavní foto

Občané si roušky budou moci vyzvednout na Poliklinice Pod Marjánkou (adresa: Pod Marjánkou 1906/12, Praha 6 – Břevnov) v následujících termínech:

  • Čtvrtek 8. dubna, 13–17 hod.
  • Pátek 9. dubna, 912 hod.

Každý z příslušné skupiny občanů si bude moci převzít jedno balení, které obsahuje 50 kusů jednorázových roušek.

„Uvědomujeme si, že pro některé naše spoluobčany může být nákup ochranných pomůcek finančně náročný. Zdraví by však za každých okolností mělo být na prvním místě. Pandemická situace se bohužel nelepší, nakažených přibývá. Je proto nanejvýš důležité, abychom se chovali zodpovědně a chránili nejen sebe, ale i své okolí. Těm, kteří se nacházejí v nouzi, tedy vycházíme vstříc poskytnutím jednorázových roušek zdarma,“ říká Ondřej Kolář, starosta Prahy 6.

K výdeji roušek Praha 6 přistoupila v souvislosti s vládním nařízením z 22. února, které zpřísnilo pravidla pro nošení ochrany úst a nosu na veřejných místech s vysokou koncentrací lidí. Dle nařízení platila povinnost nosit na veřejných místech mj. dvě na sobě nasazené jednorázové chirurgické roušky. Toto nařízení vláda po třech dnech zrušila.

Od 1. března je vládou nařízené nosit v hromadné dopravě, obchodech a na místech s vyšší koncentrací osob výhradně respirátor.

Výdej jednorázových roušek občanům v nouzi nicméně městská část zachovala, jak o něm bylo rozhodnuto ještě před změnou vládního rozhodnutí. Jednorázová chirurgická rouška poskytne účinnou ochranu nosu a úst všude tam, kde není vládou nařízené nošení respirátoru.

Ochranné prostředky již Praha 6 dlouhodobě vydává klientům a zaměstnancům center sociální péče, které jsou příspěvkovými organizacemi městské části.

Související články

Praha 6 ve spolupráci s místními organizacemi i letos připravila akci „Šestka Zdravá Hravá“, která bude probíhat od 4. září do 30. září. Děti i dospělí si mohou ZDARMA vyzkoušet přes sto nejrůznějších aktivit a zjistit, jestli by jim chtěli svůj volný čas věnovat. Je to vhodná příležitost poznat se i s konkrétními vedoucími, lektory a potenciálními spoluúčastníky volnočasových aktivit.

Celý článek5. 9. 2023