Praha 6 posílá do Heřmanic vysoušeče a 100 tisíc korun

Na základě vývoje povodňové situace v Heřmanicích na Liberecku schválili radní Prahy 6 nákup 30 vysoušecích a odvlhčovacích zařízení a kalových čerpadel v celkové hodnotě do 500 tisíc korun.

Hlavní foto

Zároveň rozhodli o zapůjčení těchto zařízení obci Heřmanice na nezbytně nutnou dobu, nejdéle do konce tohoto roku. V případě potřeby bude výpůjčka prodloužena.

„Dnes jsme znovu vypravili další auto plné potřebných věcí, včetně vysoušečů, pro občany Heřmanic na Liberecku. Je jasné, že likvidovat následky ničivé povodně v této obci potrvá ještě dlouho a pomoci bude zapotřebí i dalšími způsoby," řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Zaměstnanci radnice Prahy 6 např. uspořádali dvoudenní finanční sbírku formou odečtení z výplat a vybrali mezi sebou 103.350 korun! „Velmi jim za tento projev solidarity děkuji! Je vidět, že nejsou jen profesionály na svých místech, ale také lidmi se srdcem na pravém místě," dodal tajemník úřadu Václav Pátek.

Už o víkendu starosta Chalupa nabídl prostřednictvím předsedy Senátu Parlamentu ČR a senátora za Liberecko Přemysla Sobotky konkrétní pomoc konkrétní obci v zatopených oblastech. Byla vytipována obec Heřmanice na Liberecku, kam už v pondělí večer radnice vyslala první auto s materiální pomocí.

Související články

Území Nového Sedlce je jednou z nejvýznamnějších rozvojových ploch na okraji Prahy. Cílem města je, aby zde vznikla fungující čtvrť v souvislosti s plánovaným prodloužením tramvajové trati z Podbaby do Suchdola. To vyžaduje změnu územního plánu a koncepci, podle které se území bude dále rozvíjet.

Celý článek5. 10. 2023

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného náměstí se stal společný návrh holandské kanceláře Benthem Crouwel Architects a českého studia OVA. Projekt na dostavbu jednoho z nejvýznamnějších pražských náměstí navazuje na původní hodnoty urbanistické koncepce Dejvic od Antonína Engela. Investor s vítězem již podepsal smlouvu na přípravu projektu.

Celý článek19. 9. 2023