Praha 6 podpoří volnočasové kroužky jedním milionem korun

Praha 6 převedla jeden milion korun, který zůstal nevyčerpaný v rámci jiné dotace, do projektu Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost voucheru na nejrůznější volnočasové, vzdělávací nebo sportovní aktivity v tomto školním roce.

Hlavní foto

Na jednotlivé kroužky přispěje radnice až 600 korun, registrace jsou možné od 20. září 2022 na portálu projektu Aktivní město: https://moje.aktivnimesto.cz/mestska-cast-praha6/pozadej-o-prispevek/19.

„Je to typ podpory, o kterou byl v létě ze strany rodičů velký zájem a není se čemu divit -  Aktivní město nám umožňuje napřímo podpořit právě ty aktivity, které si rodiče s dětmi sami vybrali. Všechny kroky, od registrace po uplatnění, je zároveň možné zvládnout online,“ říká místostarosta pro sport, kulturu a volný čas Jan Lacina.

Fotogalerie

Související články

Na území Prahy 6 je v péči městské části 87 dětských hřišť a 24 sportovišť. Co do počtu dětem nabízejí spoustu příležitostí, jak trávit volný čas aktivně, venku, v pohybu. Radnice navíc usiluje o to nabízet prostor a prvky také pro starší děti.

Celý článek 16. 7. 2024