Praha 6 podpoří volnočasové kroužky jedním milionem korun

Praha 6 převedla jeden milion korun, který zůstal nevyčerpaný v rámci jiné dotace, do projektu Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost voucheru na nejrůznější volnočasové, vzdělávací nebo sportovní aktivity v tomto školním roce.

Hlavní foto

Na jednotlivé kroužky přispěje radnice až 600 korun, registrace jsou možné od 20. září 2022 na portálu projektu Aktivní město: https://moje.aktivnimesto.cz/mestska-cast-praha6/pozadej-o-prispevek/19.

„Je to typ podpory, o kterou byl v létě ze strany rodičů velký zájem a není se čemu divit -  Aktivní město nám umožňuje napřímo podpořit právě ty aktivity, které si rodiče s dětmi sami vybrali. Všechny kroky, od registrace po uplatnění, je zároveň možné zvládnout online,“ říká místostarosta pro sport, kulturu a volný čas Jan Lacina.

Související články

Venkovní stěnu restaurace Na Staré faře nově zdobí pamětní deska. Je věnována Jiřímu Sedláčkovi, který před padesáti lety na Hanspaulce založil soutěž týmů v malé kopané a léta ji vedl. Hanspaulská liga se během let proměnila v celostátní fenomén a je nesporné, že Jiří Sedláček vystavěl základy pro dnes největší amatérskou fotbalovou ligu v malé kopané ve střední Evropě.

Celý článek16. 9. 2022