Praha 6 podpoří volnočasové kroužky jedním milionem korun

Praha 6 převedla jeden milion korun, který zůstal nevyčerpaný v rámci jiné dotace, do projektu Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost voucheru na nejrůznější volnočasové, vzdělávací nebo sportovní aktivity v tomto školním roce.

Hlavní foto

Na jednotlivé kroužky přispěje radnice až 600 korun, registrace jsou možné od 20. září 2022 na portálu projektu Aktivní město: https://moje.aktivnimesto.cz/mestska-cast-praha6/pozadej-o-prispevek/19.

„Je to typ podpory, o kterou byl v létě ze strany rodičů velký zájem a není se čemu divit -  Aktivní město nám umožňuje napřímo podpořit právě ty aktivity, které si rodiče s dětmi sami vybrali. Všechny kroky, od registrace po uplatnění, je zároveň možné zvládnout online,“ říká místostarosta pro sport, kulturu a volný čas Jan Lacina.

Související články

Po dobu dvou týdnů až do 2. června ožívá park Ladronka poblíž Vypichu novým cirkusem. Cirkusová vesnička se čtyřmi šapitó představuje veřejnosti nový cirkus a jeho disciplíny. Jedinečná akce nabízí dětem i dospělým kromě premiérových představení také workshopy žonglování, pozemní i vzdušné akrobacie, provazochodectví, parkouru i školní lekce projektu TěloCIRK, který zpestřuje hodiny tělocviku cirkusovými prvky.

Celý článek23. 5. 2023