Praha 6 podpoří volnočasové kroužky jedním milionem korun

Praha 6 převedla jeden milion korun, který zůstal nevyčerpaný v rámci jiné dotace, do projektu Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost voucheru na nejrůznější volnočasové, vzdělávací nebo sportovní aktivity v tomto školním roce.

Hlavní foto

Na jednotlivé kroužky přispěje radnice až 600 korun, registrace jsou možné od 20. září 2022 na portálu projektu Aktivní město: https://moje.aktivnimesto.cz/mestska-cast-praha6/pozadej-o-prispevek/19.

„Je to typ podpory, o kterou byl v létě ze strany rodičů velký zájem a není se čemu divit -  Aktivní město nám umožňuje napřímo podpořit právě ty aktivity, které si rodiče s dětmi sami vybrali. Všechny kroky, od registrace po uplatnění, je zároveň možné zvládnout online,“ říká místostarosta pro sport, kulturu a volný čas Jan Lacina.

Související články

Tradiční závod horských kol určený pro širokou veřejnost slaví čtvrt století. V sobotu 16. září se uskuteční již 25. ročník Pražské padesátky, největšího cyklistického klání se startem na území Prahy. Závodníky čeká jedinečná 50 km dlouhá trasa s převýšením 910 m.

Celý článek13. 9. 2023

Praha 6 ve spolupráci s místními organizacemi i letos připravila akci „Šestka Zdravá Hravá“, která bude probíhat od 4. září do 30. září. Děti i dospělí si mohou ZDARMA vyzkoušet přes sto nejrůznějších aktivit a zjistit, jestli by jim chtěli svůj volný čas věnovat. Je to vhodná příležitost poznat se i s konkrétními vedoucími, lektory a potenciálními spoluúčastníky volnočasových aktivit.

Celý článek5. 9. 2023