Praha 6 opět přispívá dětem na letní aktivity

Od pondělí 3. května startuje letošní ročník programu „Šestka táborová“, v rámci kterého mohou rodiče dětí z naší městské části žádat o příspěvek na letní volnočasovou činnost.

Hlavní foto

Stejně jako v loňském roce se tak rozhodla radnice MČ Praha 6 podpořit prázdninové aktivity svých dětí a prostřednictvím systému Aktivní město rozdělí celkovou částkou téměř milion devět set tisíc korun. „Příspěvek ve výši 600 korun bude možno použít na úhradu části nákladů na pobytový nebo příměstský tábor, soustředění či sportovní, pohybovou, vzdělávací, kulturní, jazykovou, rukodělnou a obdobně zaměřenou aktivitu,“ vysvětluje místostarosta pro sport a volný čas Jan Lacina.

Podmínkou je trvání aktivity v délce minimálně čtyř po sobě následujících dní v průběhu letních prázdnin, věk dítěte do 18 let a trvalé bydliště na území městské části Praha 6.

Rodiče dětí se mohou do podpůrného programu registrovat na adrese www.aktivnimesto.cz od 3. května 2021. Žádosti bude možno podávat až do 26. srpna nebo do vyčerpání rozpočtu.