Praha 6 daruje 300 tisíc korun na bustu armádního generála T. Sedláčka

Starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková dnes veliteli Posádkového velitelství Praha plukovníkovi gšt. Ing. Milanu Virtovi předala šek v hodnotě 300 tisíc korun pro Společenství přátel armádního generála Tomáše Sedláčka, posádka Praha o. s. Peníze budou použity na projekt busty čestnému příslušníkovi Posádkového velitelství Praha a čestnému občanovi MČ Praha 6 armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi.

Slavnostního předání šeku se zúčastnila také Olga Lopaurová, partnerka armádního generála Tomáše Sedláčka, Libuše Špačková-Benešová, manželka generálmajora Antonína Špačka, veterána II. světové války, příslušníka Československé obrněné brigády, předsedy Československé obce legionářské a Hana Fajtlová, vdova po Františku Fajtlovi, generálporučík, československý stíhací pilot, účastník protinacistického odboje.

Armádní generál Tomáš Sedláček patří nejen k nejvýznamnějším postavám našich národních vojenských tradic, řadí se zároveň i mezi nejvýznamnější osobnosti nedávné minulosti naší městské části.

V květnu 1991 byl Tomáš Sedláček vyznamenán Řádem Milana Rastislava Štefánika a v říjnu 2004 Řádem TGM. Od roku 2003 je čestným občanem městské části Praha 6. Od listopadu 2008 byl povýšen do nejvyšší vojenské hodnosti - armádního generála, je nositelem titulu Čestného občana MČ P6. Tomáš Sedláček zemřel 27. 8. 2012.

Životopis T. Sedláčka zde!