Práci "sněhových brigádníků" teď může kontrolovat každý

Novinkou v systému zimního úklidu chodníků v Praze 6, tzv. Sněhové pohotovosti, je možnost pro každého sledovat účinnost úklidu jednotlivými brigádníky na jejich úsecích. Na webových stránkách je totiž krátce po úklidu publikována fotogalerie jednotlivých úseků.

 

Hlavní foto

Na stránkách sněhové pohotovosti je umístěný kalendář, ve kterém jsou vyznačené tzv. Dny sněhové pohotovosti (dny, kdy brigádníci uklízeli své úseky). Po kliknutí na „Den" se zobrazí fotografie zobrazující stav úklidu na jednotlivých úsecích. Po kliknutí na náhled se zobrazí podrobnější popis a zvětšená fotografie. Mezi úseky lze listovat prostřednictvím čísel stránek uvedených dole nebo zadáním konkrétní ulice do fulltextového prohledávače nad kalendářem.

Sněhová pohotovost v Praze 6 začala už 15. listopadu a potrvá do 31. března. Měsíční honorář pro brigádníky je dva tisíce korun, za každý odpracovaný sněžný den je navíc odměna 500 korun. Poprvé nastoupili brigádníci do práce 27. listopadu. Každý brigádník má na starosti 400metrový úsek chodníku. Od té doby bylo vyhlášeno celkem 14 sněhových dnů. Práce 574 brigádníků za letošní zimu zatím radnici Prahy 6 stála 4,692.323 korun (v listopadu 1,163.500 Kč, v prosinci 3,528.823 Kč). Brigádník, který pracoval při všech vyhlášených sněhových dnech si tak dosud přišel na 7.500 Kč.

Kromě úklidu sněhu mají brigádníci povinnost také chodníky sypat inertním materiálem, který je připraven ve speciálních červených popelnicích. Těch je po území rozmístěno cca 1200. Dosud brigádníci použili při úklidu 3000 tun posypu, dalších 1150 tun posypu použily firmy při strojním úklidu centra Prahy 6.

Pohotovost se vyhlašuje vždy do večerní 22:30 hodiny, nástup k úklidu je v 6 hodin ráno. Uklizený úsek musí být do 11 hodin. Poté přichází na řadu kontrola koordinátorem a fotodokumentace uklizeného úseku.

Více informací o systému sněhové pohotovosti

Související články