Povodňový štáb Prahy 6 připraven

Od dnešního odpoledne, kdy starosta Tomáš Chalupa svolal Povodňový štáb Prahy 6, má radnice Prahy 6 nonstop pohotovost. Důvodem je I. povodňový stupeň, který v tuto chvíli platí v hlavním městě.
Hlavní foto

První opatření, které Povodňový štáb Prahy 6 přijal, je 24hodinnová dosažitelnost zaměstnanců radnice a průběžné kontroly povodňovými hlídkami v zátopových oblastech Prahy 6. Inspektoři životního prostředí spolu se strážníky městské policie kontrolují celý břeh Vltavy od Sedlce až ke Stromovce a snaží se také jednat s jednotlivými vlastníky pozemků pro případné vyklízení břehu.

Kvůli zvýšenému průtoku vody ve Vltavě v Praze od dnešního rána do dovolání nejezdí přívozy přes Vltavu v Sedleci a v Podbabě.

Povodňový štáb zároveň prověřuje možné ubytovací kapacity v případě potřeby evakuace.

Praha 6 se navíc rozhodla materiálně a finančně přispět do některé z postižených oblastí současnými povodněmi v České republice.

Související články

Některé z lokalit Prahy 6 trpí během zimních měsíců zhoršenou kvalitou vzduchu způsobenou lokálními topeništi a vlivem inverzí. Jaké skutečné hodnoty mají koncentrace prachových částic, bude Praha 6 zjišťovat během letošní zimy, a to díky projektu financovanému z Norských fondů.

Celý článek27. 11. 2023