OTEVÍRÁ SE NOVÝ SPORTOVNÍ AREÁL, PRAHA 6 ZA REKONSTRUKCE HŘIŠŤ ZAPLATILA PŘES 65 MILIONŮ KORUN

Praha, 16. 9. 2014 – Základní škola Na Dlouhém lánu má po dvou letech rekonstrukce nový moderní víceúčelový sportovní areál. Rekonstrukci za 22 milionů korun zajistila městská část Praha 6. Slavnostního otevření se v úterý 16. září 2014 v 16 hodin odpoledne zúčastnil Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství, ředitelka školy Anna Jelínková a také sportovní hvězdy jako desetibojař Roman Šebrle, sprintér Pavel Maslák, hokejista David Kočí, tenista Jan Kodeš.

Hlavní foto

„Zrekonstruovali jsme atletický ovál, sektor pro skok daleký, sektor pro skok vysoký, hřiště pro malou kopanou, hřiště pro tenis, volejbal a nohejbal, hřiště pro badminton, volejbal a basketbal. Celý areál byl odvodněn, byly zrekonstruovány opěrné zdi a chodníky. Všechna sportoviště lze využívat i za umělého osvětlení,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství.

„Po mnoha letech snažení nám městská část Praha 6 vyšla vstříc a vybudovala ve dvou etapách ojedinělý a moderní sportovní areál, který může využívat nejenom 400 žáků školy, ale také široká veřejnost,“ řekla Anna Jelínková, ředitelka základní školy Na Dlouhém lánu.

Na hřišti pro malou kopanou je položen trávník třetí generace FIFA STAR a lze ho využívat pro mladší a starší přípravku mládežnické kopané a pro soutěže Hanspaulské ligy. Rozhodnutí o rekonstrukci padlo v roce 2013 - hřiště se nedalo využívat, musel být stržen umělý povrch (kvůli dírám v podkladu) a zůstala jen asfaltová plocha. Celkové náklady na rekonstrukci sportovního areálu jsou 22 milionů korun.

Praha 6 za rekonstrukce hřišť zaplatila už více než 65 milionů korun

V roce 2012 zmodernizovala Praha 6 sportoviště u čtyř základních škol - Petřiny sever, Petřiny jih, Pod Marjánkou a Červený vrch. Zmodernizován byl také bazén u základní školy Červený vrch a v roce 2013 byla rekonstruována tribuna a modernizované hřiště v základní škole J. A. Komenského. Od roku 2010 tak Praha 6 do modernizací a rekonstrukcí sportovních areálů investovala více než 32 milionů korun. Na konci září bude dokončena také první část rekonstrukce sportovního areálu za 33 milionů korun u základní školy ZŠ Dědina.

Na Dědině bude zmodernizovaný areál

V letošním roce také odstartovala rekonstrukce největšího sportovního areálu u základní školy Dědina. Jde o jeden z největších sportovních areálů u základních škol zřizovaných městskou částí Praha 6. Na konci září bude dokončena první část rekonstrukce sportovního areálu za 33 milionů  korun.

 

„Rekonstrukce bude, vzhledem ke svému  rozsahu, probíhat ve dvou letech. Celkové náklady na vybudování areálu přesahují 55 milionů korun, dokončen má být v roce 2015. První etapa za 33 milionů korun už probíhá a má skončit v příštích týdnech. Až v posledních letech se podařilo vyřešit majetkové vztahy pozemků, na kterých se areál nachází a městské části už nic nebránilo tomu, aby mohl být kompletně zrekonstruován,“ vysvětluje Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství.

Dojde k rekonstrukci veškerých sportovních ploch – hřiště pro velkou a malou kopanou, dvě hřiště pro tenis, dvě pro volejbal, badminton, atletický ovál, skok daleký, skok vysoký; bude zrekonstruován provozní objekt, vybudováno osvětlení, opěrné zdi a v neposlední řadě dojde na sadové úpravy. Na hřišti pro kopanou bude položen umělý trávník třetí generace FIFA STAR. Hřiště tak bude moci být využíváno pro soutěžní utkání pořádaná Fotbalovou asociací České republiky.

Na fotografii: uprostřed Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství; vpravo Roman Šebrle

Související články