Ohodnotťe Prahu 6 pocitem

Praha 6 se zapojila do kampaně Pocitová mapa Zdravá Praha. V rámci online hlasování mohou občané umístit virtuální „lístečky“ ke svým oblíbeným místům, nebo naopak označit oblasti, kde se necítí bezpečně.

Hlavní foto

Odpovídat je možné od května do září, přičemž místa mohou lidé označovat a komentovat z počítače, tabletu nebo mobilu.

Data se sbírají pomocí 8 až 15 otázek. Vyjádřit se lze i k více městským částem. Vzniklé mapy pak slouží radnicím jako podklady pro komunitní plánování, pro koncepce dopravy nebo coby informace pro policisty.

Praha 6 už má s projektem zkušenost. V rámci prvního kola v roce 2018 místní hodnotili jednotlivá místa z hlediska vnímání teploty. „Respondenti ankety nás tehdy opakovaně upozorňovali na nedostatek stínu na zastávkách hromadné dopravy. I díky těmto podnětům prošla na podzim roku 2019 renovací zastávka u Hradčanské. Po dohodě s městskou částí její střechu provozovatel osázel sukulenty a jinou vhodnou zelení tak, aby se klimatické podmínky na místě zlepšily, řada dalších zastávek byla proti slunci zakryta odrazovou folií,“ říká Eva Smutná, radní pro strategický plán a rozvoj, památkovou péči a výstavnictví.

 Letošní Pocitová mapa se zaměřuje na otázky okolo dopravy. Hlasovat je možné prostřednictvím webu www.pocitovemapy.cz, který slouží jako rozcestník pro jednotlivé městské části. Pro označení jednotlivých míst není nutná identifikace prostřednictvím e-mailu nebo SMS a hlasování zabere jen několik minut.