Odborná psychologická pomoc pro veřejnost

Trápí vás úzkost? Obraťte se na odborníky.

Hlavní foto

Současná situace související s pandemií koronaviru a změnami životního stylu, které vyvolávají nezbytná opatření k ochraně zdraví, může způsobovat psychické potíže a úzkostné stavy. Pokud potřebujete odbornou pomoc, neváhejte ji využít. S pocity vyčerpání, bezpomoci, osamění se můžete obrátit na pracovníky Prevcentra a Fokusu Praha.

PO–ST 8–18 hod.

ČT–PÁ 8–16 hod.

tel.  770 152 748 nebo  770 152 749

email: ambulance{zavináč}prevcentrum{tečka}cz nebo psychicka.pomoc{zavináč}fokus-praha{tečka}cz

Zvládnout těžké situace, často spojené s koronavirem, pomáhá starším lidem také Senior telefon, linka důvěry organizace ŽIVOT 90. Jedná se o bezplatnou službu na tel. čísle  800 157 157. Linka je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a volat na ni mohou starší lidé i jejich blízcí, kteří si nevědí rady v těžkých životních situacích. Vyškolení konzultanti a konzultantky mohou pomoci ve chvílích osamělosti, s odborníky mohou probrat i komplikované mezilidské vztahy a poradit se mohou i o praktických věcech, jako jsou například příspěvky na péči či na bydlení. Na tuto linku bezpečí se mohou obrátit i ti, kteří se potýkají přímo či nepřímo s domácím násilím nebo týráním.

Související články

V centrech sociální péče Prahy 6 se očkovalo třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Očkování se dnes dobrovolně zúčastnilo 55 seniorů z městské části. Přeočkovat se v předešlých dnech nechali rovněž obyvatelé domů s pečovatelskou službou, pacienti v léčebně dlouhodobě nemocných a také zaměstnanci těchto zařízení. Vakcinaci zajistila městská část Praha 6 ve spolupráci s Ústřední vojenskou nemocnicí.

Celý článek23. 11. 2021